کهگیلویه و بویراحمد

بارندگی تا چهارشنبه در کهگیلویه و بویراحمد ادامه می‌یابد

بارندگی تا چهارشنبه در کهگیلویه و بویراحمد ادامه می‌یابد

ولی بهره مند روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت : سامانه بارشی موسمی که از روز چهارشنبه ۵ مرداد ماه در استان آغاز شده و تا روز چهارشنبه ۱۲مردادماه هفته جاری جاری ادامه دارد.

وی گفت بجز در برخی مناطق در شمال غرب و و جنوب شرق استان که وضعیت هشدار قرمز صادر شده برای دیگر مناطق استان وضعیت هشدار نارنجی هواشناسی صادر گردیده است و احتمال ادامه آبگرفتگی معابر، ایجاد روان آب، رخداد سیلاب در مناطق مختلف استان وجود داد.

بارندگی تا چهارشنبه در کهگیلویه و بویراحمد ادامه می‌یابد

به گفته بهره مند از زمان آغاز بارندگی موسمی اخیر تاکنون بیشتر میزان بارندگی با ۹۵میلی متر در ایستگاه امیرآباد بابکان شهرستان بویراحمد گزارش شده است.
کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد از دستگاه‌های امدادی و اجرایی از جمله فرمانداری ها، شهرداری ها، راهداری، سازمان جهاد کشاورزی، شرکت‌های خدمات رسان برای مقابله با خسارات احتمالی خواست همچنان برای چنین شرایطی آمادگی کامل داشته باشند.
بهره مند به مردم نیز توصیه کرد از تردد و توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها اجتناب کنند ، عشایر ضمن استقرار در مکان‌های امن از جابه جایی و کوچ در این مدت بپرهیزند و دام‌های خود را از حاشیه رودخانه‌ها دور نگهدارند.
وی همچنین از مردم خواست تا پایان هفته جاری از صعود به ارتفاعات خودداری و از قرار گرفتن در کنار حوضچه‌های ماهیگیری، پرورش ماهی و محصولات کشاورزی خودداری کنند.
مدیر کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد نوع مخاطره در خصوص وضعیت جوی پیش رو را رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد لحظه‌ای شدید، رخداد سیلاب و ریزش تگرگ عنوان کرد.
از روز چهارشنبه هفته گذشته همزمان با آغاز سامانه بارشی ، تمامی تفرجگاه‌های شهرستان بویراحمد و دنا در مناطق سردسیری استان تعطیل و تخلیه شدند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا