کهگیلویه و بویراحمد

بارش‌های سیل آسا به زیرساخت‌ها، بخش کشاورزی و دام عشایر شهرستان دنا خسارت زد

بارش‌های سیل آسا به زیرساخت‌ها، بخش کشاورزی و دام عشایر شهرستان دنا خسارت زد

“کوروش درخشان زاده” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص خسارت سیل به عشایر مستقر در محدوده برف کرمو منطقه پادنا از توابع شهرستان سمیرم استان اصفهان افزود: در پی بارش‌های سیل آسا عشایر این منطقه رانش زمین و سیل شدند که وسایل خانه و چادر و تعدادی از دام‌های آنها از بین رفت.

وی اظهارکرد: با همکاری هلال احمر و راهداری جاده این منطقه بازگشایی و چادر، پتو و بسته های معیشتی به آنها اهدا شد و همه آنها که حدود ۵۰ نفر بودند اسکان داده شدند و پس از مساعد شدن شرایط جوی به منطقه عشایری خود بازگشتند.

بارش‌های سیل آسا به زیرساخت‌ها، بخش کشاورزی و دام عشایر شهرستان دنا خسارت زد

فرماندار شهرستان دنا خاطرنشان کرد: بارش‌های سیل آسا به زیرساخت‌ها، بخش کشاورزی و دام عشایر شهرستان دنا خسارت زده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

درخشان زاده تصریح کرد: همچنین ۷ مزرعه پرورش ماهی از ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیده اند و به شالیزارهای مردم شهرستان نیز خسارت وارد شد.

وی ادامه داد: به مناطق سیل زده شهرستان خدمات رسانی و امداد رسانی شد که در برخی مناطق بدلیل صعب‌العبور بودن بوسیله چهارپا امدادرسانی انجام شد.

فرماندار شهرستان دنا عنوان کرد: اگر از قبل اطلاع رسانی نمی شود و هشدار به مردم داده نمی شد قطعاً خسارات و تلفات ناشی از بارش‌های سیل آسا در شهرستان دنا بالاتر و بیشتر بود.

درخشان زاده بیان کرد: با رعایت کردن مردم و توجه به تذکرات و هشدارها خوشبختانه در این سیل تلفات انسانی نداشته‌ایم.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا