اجتماعی

این پیشکسوتان فوتسال کارت اهدای عضو دریافت کردند

این پیشکسوتان فوتسال کارت اهدای عضو دریافت کردند

به گزارش recive به نقل از روابط عمومی انجمن اهدای عضو ایرانیان، در این دیدار که با هدف هم اندیشی برای ترویج فرهنگ اهدای عضو و جلب مشارکت جامعه ورزش برگزار شد، محمدصادق درودگر عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران و رئیس سازمان بازاریابی لیگ فدراسیون فوتبال ایران با اشاره به سابقه موفق برگزاری برنامه‌هایی فرهنگی با حضور چهره‌های ورزشی در کشور از جمله مسابقه‌های جام جهانی کوچک در مرکز طبی کودکان با طراحی ناصری، برگزاری رویدادهای فرهنگی ورزشی با محوریت اهدای عضو را در ترغیب مردم به این موضوع بسیار اثرگذار دانست.

سعید آخوندی مربی سابق تیم پاس تهران و سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال ایران نیز گفت: برای جلب توجه مردم به موضوع اهدای عضو که نجات جان هموطنان نیازمند را در پی دارد، باید پیام شما به گوش مردم برسد و برای تحقق این هدف، باید از ظرفیت جامعه ورزش بیشتر استفاده کرد.

کامبیز مهاجر برگزار کننده مسابقات فوتبال گل کوچک و فوتسال تهران در بیست و پنج سال گذشته نیز با اشاره به تنوع کمیته‌های انجمن اهدای عضو ایرانیان از جمله کمیته‌های سینما و تئاتر، بر هم‌افزایی توان این کمیته‌ها و همکاری آن‌ها با جامعه ورزش برای پیشبرد اهداف انجمن تاکید کرد.

وحید شمسایی کاپیتان اسبق تیم ملی فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران و آقای گل اسبق جهان نیز اهدای عضو را کاری بسیار ارزشمند و انسانی توصیف و آمادگی خود را برای همکاری با انجمن اهدای عضو ایرانیان برای ترویج فرهنگ اهدای عضو و نجات جان بیماران در صف پیوند اعلام کرد.

وی با اشاره به فعالیت خود به‌عنوان سفیر نه به اعتیاد، حضور چهره‌های مطرح ورزشی در رویدادهای فرهنگی و اجتماعی را برای جلب توجه مردم به ویژه جوانان بسیار مهم دانست.

در این نشست حسین آقازمانی دبیر شورای ورزش صدا و سیما و یکی از تاثیرگذارترین سفیران اهدای عضو کشور در سال‌های اخیر، انجمن اهدای عضو ایرانیان را تشکلی مردم نهاد توصیف و بر مساعدت هر چه بیشتر جامعه ورزش کشور برای ترویج فرهنگ اهدای عضو و به تبع آن نجات جان هم وطنان تاکید کرد.

امید قبادی نایب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان نیز به مرگ روزانه ۷ تا ۱۰ نفر از هم وطنان به علت نهادینه نشدن فرهنگ اهدای عضو اشاره کرد و گفت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که در فرایند اهدای عضو نقش علم ۲۰ درصد نقش ساختار ۳۰ درصد و نقش فرهنگ ۵۰ درصد است.

وی با اشاره به همکاری چهره‌های مطرح علمی و فرهنگی و هنری کشور با انجمن گفت: بی شک افزایش رضایت به اهدا از ۵ درصد به ۷۰ درصد در طی ۱۶ سال گذشته با کمک این عزیزان صورت پذیرفته است.

قبادی با اشاره به نقش بی‌بدیل ورزش در حفظ سلامت و جایگاه ارزشمند ورزشکاران در نزد افکار عمومی به ویژه جوانان، همکاری و مساعدت بیشتر جامعه ورزش در ترویج فرهنگ اهدای عضو را خواستار شد.

در پایان این نشست چهره‌های مطرح فوتسال ایران کارت اهدای عضو دریافت کردند.

۴۷۲۳۳

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا