سمنان

ایران ارزان‌ترین برق دنیا را دارد/ نصب کنتورهای هوشمند؛ اولویت نخست

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمدحسن متولی‌زاده ظهر امروز در آئین تکریم مدیرعامل سابق توزیع برق استان سمنان و معرفی سرپرست این شرکت اظهار کرد: امسال سال استثنائی و سختی برای صنعت برق بود و چنانچه هر کدام از این شاخص‌ها در کشور دیگری اتفاق می‌افتاد، بحران‌های شدیدی را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: گذر از پیک بار تابستان امسال، هر چند مشکلاتی را برای مشترکان در برداشت؛ اما با تلاش و زحماتی که همکاران بخش توزیع داشتند، مسأله حادی نبود و این مهم طی شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران خاطرنشان کرد: شاخص‌های توزیع برق استان سمنان خیلی بهتر و مناسب‌تر از متوسط کشوری است و این موضوع بیانگر زحمات و تلاش بی‌وقفه مجموعه همکاران استان است.

متولی‌زاده با اشاره به این‌که حضور سال‌های متمادی سیدمحمد موسوی‌زاده در مسؤولیت مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان بیانگر چند موضوع است، گفت: توانمندی و مدیریت خوب وی، وجود همکاران دلسوز، مسؤول و هماهنگ و حمایت مسؤولان استان، باعث شده تا گام‌های بزرگ و ارزشمند برداشته شده و منجر به نتایج بسیار خوبی شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران عنوان کرد: صنعت برق ازنظر توانمندی فنی و مهندسی در کشور مشکلی ندارد و یک مسأله اساسی و زیربنایی دارد و آن هم اقتصاد برق است.

وی افزود: برای اصلاح اقتصاد برق گام‌هایی برداشته شد، اما خیلی سخت است؛ چراکه در حال حاضر ایران ارزان‌ترین برق دنیا را دارد و نگهداری این صنعت با شرایط موجود بسیار دشوار است و چالش‌هایی که با آن مواجه می‌شویم عمدتاً ناشی از این است و چنانچه بهره‌وری در محل مصرف و چه درکل صنعت، اگر جایی پایین است، دلیل عمده آن اقتصاد برق است.

متولی‌زاده با تأکید بر این‌که یکی از اولویت‌های اصلی وزیر نیرو در دولت جدید، مدیریت مصرف، اصلاح الگوی مصرف و کنترل برق است که بستر اصلی آن کنتور محسوب می‌شود، گفت: در حال حاضر نصب کنتورهای هوشمند به‌عنوان اولویت نخست صنعت برق در بخش توزیع مطرح است و انتظار داریم که برنامه‌ریزی شود تا استان سمنان در این زمینه جلودار و پیشران باشد و بخش معاونت هماهنگی توزیع توانیر هم آمادگی دارد کنتورهای هوشمند را در اختیار قرار دهد تا برای مشترکان نصب شود.

سیدمحمد موسوی‌زاده، مدیرعامل سابق شرکت توزیع برق استان سمنان نیز در این مراسم گزارشی از وضع موجود شبکه و تأسیسات توزیع برق استان و روند رشد شاخص‌های کلیدی طی تصدی مسؤولیت خود ارائه کرد.

سیدمحمد حسینی‌نژاد، سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان نیز بر ادامه شایسته سیاست‌های صنعت برق در عرصه خدمت‌رسانی تأکید و بیان کرد: موضوع نصب کنتورهای هوشمند و بحث اتوماسیون شبکه، به‌عنوان دو برنامه کلیدی و مهم است که پیگیر اجرا و عملیاتی شدن آن خواهیم شد.

همچنین در این آئین، متن لوح تقدیرهای مدیرعامل شرکت توانیر و استاندار سمنان، خطاب به سیدمحمد موسوی‌زاده خوانده و از زحمات وی در زمان تصدی مسؤولیت مدیرعامل توزیع برق استان سمنان قدردانی به‌ عمل‌ آمد و سیدمحمد حسینی‌نژاد، به‌عنوان سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان معرفی شد.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا