سمنان

ایجاد ۱۷ استراحتگاه در جاده های استان سمنان

ایجاد ۱۷ استراحتگاه در جاده های استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، احسان منصورکیایی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان در حاشیه بازدید از پروژه اجرای عملیات خط کشی محور دامغان-معلمان گفت: با توجه به اجرای عملیات مختلف بهسازی، لکه گیری و روکش آسفالت طی یکسال گذشته و امحا بسیاری از خطوط موجود در سطح راههای استان، در سال جاری نزدیک به ۱۲۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی خط کشی سرد ترافیکی شده است.

منصورکیایی یادآور شد: به منظور افزایش ایمنی محور، هدایت وسایل نقلیه و کاهش میزان تصادفات و سوانح رانندگی بالغ بر ۵۶۰۰ تابلو اعم از اخطاری، انتظامی، مسیر نما و … تا پایان آذرماه در محورها نصب گردیده و بیش از هفت هزار تابلو موجود دیگر نیز مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ایجاد فضایی مناسب در حاشیه راه و افزایش بخشندگی راه را در کاهش تلفات ناشی از خروج خودرو از جاده مؤثر دانست و افزود: طی نه ماهه سپری شده سال جاری در ۱۲۰ کیلومتر از راه های شریانی، اصلی و فرعی استان عملیات ایمن سازی شیب شیروانی حاشیه راه ها بصورت امانی صورت گرفته و این روند تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.

وی از ارتقاء عملکرد و حفظ سیستم نزدیک به ۱۱۰ کیلومتر چراغ های روشنایی و چشمک زن خبر داد و اظهار کرد: بخش قابل توجهی از تصادفات جاده ای ناشی از خستگی و خواب آلودگی است که در این خصوص نیز با اجرای ۱۷ باب استراحتگاه سعی شده در کاهش نرخ واژگونی گام بلندی برداشته شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان در پایان گفت: امروزه راه و ایمن بودن آن و همچنین فرهنگ ایمنی، در پیشگیری از تلفات و تصادفات جاده‌ای بسیار مهم است که علیرغم محدودیت های اعتباری این اداره کل با تکیه بر همت راهداران پرتلاش خود توانسته در مسیر حفظ و نگهداری راه‌های موجود گام های ارزنده ای بردارد.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا