قزوین

اورژانس اجتماعی قزوین به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات تخصصی است

اورژانس اجتماعی قزوین به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات تخصصی است

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ علی دهباشی‌پور، مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهارکرد: کارشناسان مستقر در مرکز اورژانس اجتماعی استان به صورت شبانه‌روزی، پاسخگوی تماس‌های برقرار شده از سوی مردم با سامانه۱۲۳ بوده و آماده ارائه خدمات تخصصی به گروه‌های هدف هستند.
او افزود: خدمات تخصصی مرکز مداخله در بحران شامل خدمات مددکاری اجتماعی، روانشناسی و روانپزشکی، بهداشتی و درمانی، خدمات حقوقی و همچنین آموزشی و تربیتی است.
دهباشی‌پور همچنین تصریح کرد: استان قزوین دارای یک مرکز نگهداری و هشت مرکز سرپایی در تمام شهرهای دارای اورژانس اجتماعی است.
این مقام مسئول ادامه داد: مشکلات خانوادگی، سالمندآزاری، معلول‌آزاری و خودکشی از جمله مسایلی است که با ارایه خدمات مددکاری، روانشناسی، مداخله و ارجاع مورد رسیدگی قرار می‌گیرند و عموم همشهریان می‌توانند از طریق تماس با شماره۱۲۳ از خدمات رایگان مراکز اورژانس اجتماعی بهره‌مند شوند.
دهباشی‌پور افزود: مددجویان اورژانس اجتماعی پس از سپری شدن مدت زمان اقامت موقت خود در مرکز مداخله در بحران به مراکزی چون اقامت بلند مدت تر مانند خانه سلامت، مرکز بازپروری و خانه امن ارجاع داده می شوند.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین خاطرنشان کرد: افرادی که مورد خشونت یا آزار قرار گرفته باشند، از سوی مددکاران و کارشناسان اجتماعی مورد حمایت قرار می‌گیرند و برای توانمندسازی فرد و خانواده‌اش، آموزش‌های لازم برای اشتغال‌زایی و مهارت‌افزایی ارایه می‌شود.
46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا