سمنان

اهمیت ثبت عرصه‌های منابع طبیعی در سامانه کاداستر سنددار کردن اراضی ملی، تقویت ارکان صیانت اراضی ملی و دولتی

اهمیت ثبت عرصه‌های منابع طبیعی در سامانه کاداستر سنددار کردن اراضی ملی، تقویت ارکان صیانت اراضی ملی و دولتی

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان وی خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان اردیبهشت سال جاری برای سطح باقیمانده ازاراضی ملی ودولتی اسناد کاداستری صادر گردد لذا با حضور ادارات منابع طبیعی وثبت اسناد شهرستانهای سمنان سرخه مهدیشهر مشکلات ونواقص پلاکهای باقیمانده مورد بحث وبررسی واقع گردید و مقرر گردید تا دراسرع وقت نسبت به صدور اسناد آن اقدام گردد.
حمیدرضا عبدوس اظهار کرد: با تلاش اداره‌کل منابع طبیعی وآبخیزداری و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ۹۸درصد از اراضی ملی سمنان در سامانه کاداستر ثبت شده‌اند.
وی افزود: استان سمنان در حال حاضر ۹میلیون و۴۳۰هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که تاکنون ۸میلیون و ۸۰۰هزار هکتارعرصه‌های طبیعی استان در سامانه کاداستر ثبت و از این میزان برای مساحت ۸میلیون و ۶۰۰هزار هکتار معادل۹۸درصد سنددار تک برگ اخذ شده است.
معاون حفاظت وامور اراضی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان تصریح کرد: ۲ درصد باقیمانده مشکل قانونی داشته که اداره‌کل منابع طبیعی استان با هماهنگی اداره ثبت اسناد در حال رفع مشکل آن است.
عبدوس با اشاره به اهمیت ثبت عرصه‌های منابع طبیعی در سامانه کاداستر خاطرنشان کرد: سنددار کردن اراضی ملی، تقویت ارکان صیانتی اراضی ملی و دولتی، ممانعت از صدور اسناد در محدوده‌های ملی و دولتی به نام اشخاص و اعلام حاکمیت قاطع دولت را به همراه دارد و مشکلات اشخاص در زمینه مالکیت اراضی نیز با کاداستر کردن اراضی ملی رفع می‌شود.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا