سمنان

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه‌های عمومی و مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سمنان

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه‌های عمومی و مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان؛ هم‌زمان با هفته نیروی انتظامی تفاهم‌نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی و مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سمنان، در زمینه‌های ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی و همکاری‌های مشترک فرهنگی، آموزشی و علمی منعقد شد.

محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه با تبریک فرارسیدن هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امنیت گفت: نظم و امنیت امروز جامعه مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی مجموعه خدوم نیروی انتظامی است که این هفته بهانه‌ای است تا از زحمات مجدانه و شبانه‌روزی این قشر زحمتکش در برقراری امنیت تشکر نماییم.

وی ضمن بیان اینکه همه موفقیت‌ها و پیشرفت‌های جامعه در سایه امنیت به وجود می‌آید افزود: اگر همکاری و تعامل نیروی انتظامی نبود قطعاً شاهد نظم و امنیت و آرامش خاطر برای افراد جامعه نبودیم.

محمد طاهریان ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی، همکاری در برقراری امنیت و پیشگیری از وقوع آسیب و جرم، تعاملات علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، راه‌اندازی کتابخانه مشارکتی در مراکز آموزش ناجا و کاهش آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و امنیتی در محدوده جغرافیایی اطراف کتابخانه‌های عمومی را از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه مشترک دانست و افزود: در این تفاهم‌نامه تمهیدات لازم برای عضویت رایگان کارکنان ناجا و خانواده‌های آنان و استفاده از خدمات کتابخانه‌ای اندیشیده شده است.

حسین میرزایی رییس مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سمنان نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تشکر از همکاری و تعامل خوب اداره کل کتابخانه‌ها با مجموعه نیروی انتظامی گفت: امنیت، زیرساخت تمام فعالیت‌های بشری است و جایگاه ویژه‌ای در جوامع دارد و اگر امنیت نباشد هیچ فعالیتی نمی‌تواند به درستی تحقق پیدا کند.

حسین میرزایی بر لزوم توجه ویژه به ارتقاء فرهنگ مطالعه در جامعه تأکید کرد و افزود: جلسه‌های نقد کتاب، رونمایی از کتاب‌های نویسندگان شاغل در ناجا و برگزاری مسابقه‌های مشترک کتاب‌خوانی می‌تواند تأثیر بسزایی در توسعه فرهنگ مطالعه داشته باشد.

وی گسترش همکاری مشترک درزمینه‌ی برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی، همکاری درزمینهی مطالعات و مشاوره در خصوص طرح‌های توسعه‌ای طرفین و اهدای کتاب به کتابخانه مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سمنان را خواستار شد.

46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا