اجتماعی

انتصابات اتوبوسی وزارت علوم در دانشگاه‌ها/ ۷۰ درصد روسای مراکز آموزشی تغییر کردند

انتصابات اتوبوسی وزارت علوم در دانشگاه‌ها/ ۷۰ درصد روسای مراکز آموزشی تغییر کردند

علی شمسی پور با اشاره به تفویض مسئولیت رصد، پایش، ارزیابی و تعالی رؤسای دانشگاه‌ها به کمیته انتصابات وزارت علوم گفت: کمیته انتصابات وزارت علوم از هفت الی هشت نفر تشکیل شده است که وظیفه این افراد این است که پیشنهادات برای ریاست هر دانشگاه و یا پارک علم و فناوری را دریافت کرده و افراد مختلف را بررسی و امتیاز دهی می‌کنند و سه الی چهار نفر را به فراخور امتیازاتی که وجود دارد به وزیر علوم تحقیقات و فناوری معرفی می‌کنند.

وی ادامه داد: وزیر علوم نیز با تحقیق نهایی و مشورت افراد را انتخاب می‌کند، در واقع به نوعی زمینه‌سازی و تصمیم‌سازی برای وزیر انجام می شود، وزیر علوم همچنین وظیفه رصد، پایش و ارزیابی عملکرد رؤسای دانشگاه‌ها را نیز به این کمیته تفویض کرد که یک بخشی از این رصد، پایش و ارزیابی عملکرد رؤسای دانشگاه‌ها برای قبل از معرفی به شورای علی انقلاب فرهنگی و تایید حکم ریاست است.

سخنگوی وزارت علوم افزود: در این بخش برنامه‌های ریاست دانشگاه، عملکرد مالی که داشته است، انتصابات و انتخاباتی که در اعضای هیأت‌های ممیزه، هیأت‌امنا، هیأت اجرایی جذب دانشگاه‌ها داشته و همچنین توفیقاتی که در این مدت کسب کرده و نقاط قوت و ضعف عملکرد وی همه یک بررسی اولیه می‌شود.

وی ادامه داد: افرادی که عملکرد خوبی داشته باشند، تشویق و تقویت می‌شوند و افرادی که نیاز به کمک داشته باشند و یا نقاط ضعفی وجود داشته باشد به آنها کمک و تذکر داده می‌شود تا فضای کاری شان بهتر شود.

شمسی پور افزود: بعد از تأیید نهایی شورا نیز رصد، پایش و ارزیابی عملکرد رؤسای دانشگاه‌ها تا آخر ادامه داشته و برعهده این کمیته است.

وی درباره اینکه تا کنون چه تعداد از رؤسای دانشگاه‌ها تغییر کرده است افزود: از ۱۰۰ دانشگاهی که در حال حاضر داریم ریاست بیش از ۷۰ دانشگاه تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید:

تعیین ۵ اولویت کاری وزارت علوم

عدم شفافیت وزارت بهداشت درباره مسمومیت‌های اخیر در خوابگاه‌های دانشجویی؛ باز هم پای کووید در میان است؟

۴۷۲۳۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا