سیاسی

امیر موسوی: خوب بودن برای ارتش کافی نیست

امیر موسوی: خوب بودن برای ارتش کافی نیست

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در دومین جشنواره دوسالانه طرحهای فرهنگی مصباح، با تبریک فرارسیدن سوم شعبان و گرامیداشت روز پاسدار اظهار داشت: نگاه محبت آمیز مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در ۱۹ بهمن امسال به ارتش، نیازمند مرور چندباره است. واژه‌ها و ویژگی‌هایی که ایشان به کار بردند، هم شوق‌انگیز و امیدآفرین است و هم مسئولیت ما را چند برابر کرده است.
وی با اشاره به بیانات فرماندهی معظم کل قوا(مدظله‌العالی) تصریح کرد: ایشان ارتش را ارتش مومن، عزیز، انقلابی، مردمی و پیش‌برنده کارهای بزرگ و شگفت‌آور توصیف کردند. همچنین ایشان فرمودند که ارتش امروز به مراتب انقلابی‌تر، مومن‌تر و خالص‌تر از روزهای اول انقلاب است. فرماندهی معظم کل قوا(مدظله‌العالی) در بخش دیگری از فرمایشات خود ارتش را نماد استقلال و استحکام، مورد اعتماد و عزیز بین مردم و مسئولان خواندند.
فرمانده کل ارتش ادامه داد: بخشی قابل توجهی از این افتخارات، نتیجه اجرای طرح‌های فرهنگی مصباح است. این اتفاق جای تقدیر از همه عزیزانی دارد که طراحی و اجرای طرح‌های مصباح را وظیفه و تکلیف خود دانستند و ما را صاحب چنین جایگاهی نزد فرماندهی معظم کل قوا(مدظله‌العالی) کردند.
امیر سرلشکر موسوی گفت: فرماندهی معظم کل قوا(مدظله‌العالی) فرمودند که «هم ملت و هم مسئولان قدر ارتش را می‌دانند و شما هم قدر خود را بدانید». این نکته که باید قدر خود را بدانیم، بسیار جای کار دارد. این جایگاه و عزتی را که ارتش دارد، باید قدر دانست. ایشان همچنین فرمودند که «کارهایی که ارتش می‌کند، مایه خرسندی و احساس عزت مردم است و بالاترین ارزش را ارتش دارد، یعنی محبوب شدن نزد پروردگار.».
وی افزود: ممکن است در برخی مسائل نقص داشته باشیم یا در مسائلی هم احساس کنیم که کُندی وجود دارد اما وقتی به ارزش و جایگاه ارتش نگاه می‌کنیم، این مسائل قابل اغماض است. در جلسات هم‌فکری و مشورت در نیروها و یگان‌های ارتش باید روی این مسئله که لازم است قدر خود را بدانیم، کار شود.
فرمانده کل ارتش اظهار داشت: اینکه فرمانده معظم کل قوا(مدظله‌العالی) فرمودند که «آدم باید افتخار کند که جزو چنین ارتشی است»، خیلی ارزشمند است و معنا و مفهوم بسیاری دارد. شبانه‌روز فعالیت کردیم، بیش از ۴۸ هزار شهید دادیم و همه دست به دست هم دادند که به چنین جایگاهی رسیدیم و وقتی محبوب خدا خوانده می‌شویم، دیگر چه چیزی می‌تواند این معادله را تغییر دهد. باید شاکر این نعمت باشیم و قدر خود را دانستن، شکرگذاری از این نعمت است.
موسوی با اشاره نتیجه اجرای طرح‌های فرهنگی مصباح در ارتش عنوان کرد: براساس آمار عملکرد طرح‌های فرهنگی مصباح مشخص شده در بسیاری از جهات در رتبه خیلی خوبی قرار داریم و از چند سال پیش در حال پیشرفت هستیم اما بارها تاکید کرده‌ام که خوب بودن برای ارتش کافی نیست. ارتش با چنین پشتوانه‌ای و با خانواده‌های صبور و کم‌نظیر، ظرفیت‌های بسیاری زیادی در حوزه‌های مختلف دارد و می‌تواند به الگویی برای کشور تبدیل شود.
وی در پایان گفت: وقتی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) فرمودند که «ارتش، نمایشگاهی از ارزش‌های اسلامی است و می‌توان آن را سر دست گرفت و به ملت بلکه به دنیا نشان داد» نوعی الگوسازی است. ما در بسیاری از عرصه‌ها، ظرفیت ارائه الگو به جامعه داریم که نیاز است از این ظرفیت‌‎ها نیز استفاده کنیم. جایگاه امروز ارتش امید آفرین است اما نباید به این اکتفا کنیم.

بیشتر بخوانید:

تنش،«افزایش» یافت؟ / روایت «فاکس نیوز» از مخاطب «پیام تهدیدآمیز»فرماندهان ارشد ارتش ایران

مهمان مجازی شهر پنهان پهپادهای ارتش شوید / آنچه نادیدنی است ، آن بینی … + جزئیات و عکس ها

بازتاب شهر پهپادی ارتش ایران در رسانه‌های اسرائیلی

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا