سیاسی

امام جمعه کرج: برخی حجاب را رعایت نمی‌کنند/ برای اجرای قانون و حکم خدا از هیچ چیزی «غیر از خدا» نباید ترسید

امام جمعه کرج: برخی حجاب را رعایت نمی‌کنند/ برای اجرای قانون و حکم خدا از هیچ چیزی «غیر از خدا» نباید ترسید

آیت‌الله محمد مهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، به موضوع احیای روابط دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی اشاره کرد و گفت: تحقق این امر شکست جدید و بدبختی برای آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
امام جمعه کرج افزود: این ارتباط دیپلماسی یک ضربه کاری به صهیونیست‌های پلید است و نمی‌توانند ائتلافی علیه ایران به راه بی‌ندازند. آمریکا و صهیونیست‌ها با یک ضربه جدید زمین گیر شدند، ضمن آنکه حیثیت آمریکا و رژیم صهیونیستی از بین رفته است. ایران اسلامی از نظر زمان و مسائل پیرامونی در بهترین زمان قرار دارد و بدون کوتاه آمدن از مواضع اصولی خود توافق را پذیرفت و این از روی ضعف و گرفتاری نبود.
وی با اشاره به اظهارات برخی جریان‌های داخلی و خارجی در خصوص احیای روابط دیپلماسی ایران و عربستان، افزود: امروز روابط امارات متحده عربی با آمریکا نیز دچار تنش و بحران شده است.
آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه جنگ یمن هیچ دستاوردی برای عربستان سعودی نداشته است، گفت: در موضوع مناسبات منطقه‌ای باید کشورمان نیز راستی آزمایی کند و مرحله به مرحله پیش برود.
نماینده ولی فقیه در استان البرز همچنین با اشاره به فرا رسیدن ۲۹ اسفند ماه سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران اظهار کرد: این روز دارای درس و تجربه بزرگ در مقابل استکبار جهانی است. این روز بزرگترین تجربه در مقابل استکبار غرب بود چرا که مردم ایران فهمیدند که باید در مقابل سلطه گران ایستاد و مقاومت کرد. همچنین غربی‌ها فهمیدند که مردم ایران برای سیاست غرب ارزشی قائل نیستند و هر کشوری که تمدن غرب را نپدیرد تحت فشار قرار می‌دهند. امروز استقرار بیش از ۱۰۰ پایگاه نظامی در منطقه ایجاد کرده است تا در امور کشورها دخالت کند. امروز مردم و مسؤولان کشور باید موضوع ملی شدن صنعت نفت ایران، نهضت تنباکو و امثال آن را مورد توجه قرار دهند چرا که مردم ایران استعمار ستیز و استبکار ستیز هستند. اگر از این اهداف دست بکشیم با ما کاری ندارند؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب در فروردین ماه ۹۵ فرمودند، اگر ما نگوییم که اسلام جوابگوی نیازهای جامعه است با ما کاری ندارند؛ مسئله امریکا با ما حذف جمهوری اسلامی است. تمرکز دشمن بر روی قدرت موشکی کشور ما برای حذف جمهوری اسلامی است؛ ملتی که ابزارهای دفاعی خود را تسلیم دشمن می‌کند تا شاید امتیاز بگیرد در واقع سند نابودی خود را امضا کرده است. مردم انقلابی ایران یک قدم از آرمان‌ها و اهداف استکبار ستیزی عقب نشینی نخواهند کرد.
وی ادامه داد: در تاریخ ملی شدن صنعت نفت نیز یک نکته عبرت آموز وجود دارد و آن هم در برهه‌ای اعتماد اشتباه دولت وقت به آمریکا بود که به کودتاه علیه دولت مصدق انجامید. امروز به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن مجبور به عقب نشینی شده است هرچند که چند برابر درآمدهای نفتی، ایران هزینه پرداخت کرده است. استکبار با صرف این هزینه‌ها در تلاش است تا ایران را به دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی برگرداند و محور مقاومت را بشکند که چیزی چز خفت برای خود نخریده است.
وی با اشاره به بازدید خود از پارک علم وفناوری استان البرز گفت: در این مجموعه دستاورهای خوبی حاصل شده که باید برای مردم اطلاع رسانی شود. برخی موضوع حجاب و عفاف را رعایت نمی‌کنند که البته گروه‌های مختلف برای حمایت از رعایت این موضوع با طرح و شیوه‌های تبلیغی ورود کردند و هنوز باید این مسیر را ادامه داد و ابداع داشت.
وی با بیان اینکه از مسؤولان اصناف استان البرز انتظار بیشتری داریم، افزود: در بررسی‌هایی که طی یک هفته انجام شده کوتاهی‌هایی داریم و متولیان وظیفه اصلی خود را انجام نمی‌دهند. برای اجرای قانون و حکم خدا از هیچ چیزی غیر از خدا نباید ترسید؛ طبق قانون عمل کنید، با مردم کاری نداریم مگر قانون برای ما وظیفه‌ای انجام دهد. مراکز فروش اصناف، بانک‌ها و مراکز دولتی موظف هستند به قانون تن دهند و عمل کنند. دستگاه قضایی باید وارد عمل شود و برخی مواقع کم کاری از این دستگاه است. رهبر انقلاب دقیق و محکم از دستگاه قضایی خواستند برای این موضوع ورود کند؛ دستگاه قضایی باید با اقتدار وارد این قضیه شود.
امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به فرا رسیدن بهار طبیعت و ماه مبارک رمضان بر دعا و توسل در این ایام و به جای آوردن صله ارحام و کمک به نیازمندان تاکید کرد.
آیت الله حسینی همدانی همچنین از رانندگان خواست برای پیشگیری از حوادث با احتیاط بیشتر حرکت کنند ضمن آنکه دستگاه‌های اجرایی نیز باید نسبت به رفع نقاط حادثه خیز جاده‌ای در استان البرز اقدام لازم به عمل آورند.

بیشتر بخوانید:

شعار «مرگ بر بی‌حجاب» در نماز جمعه تهران/ تهدید مسئولان به فوران «این حجم از نفرت و غیرت»

علم الهدی: کشف‌حجاب و بی‌حجابی، موضوعی نیست که «دستگاه‌های امنیتی و اجرایی»، بخواهند مقتدرانه وارد عمل شوند

خطیب جمعه اصفهان: باید این کشور اسلامی را از وضع فعلی بی‌حجابی، «نجات» داد / باید از بدتر شدن شرایط، «جلوگیری» کرد

نامه اعتراض ۴۶ مدیر حوزه‌های علمیه تهران به رئیسی درباره «سرعت برهنگی» و «موج انفعال» + اسامی

نامه اعتراض ۴۶ مدیر حوزه‌های علمیه تهران به رئیسی درباره «سرعت برهنگی» و «موج انفعال» + اسامی

صدیقی: کسانی که غیرت دینی دارند نباید در برابر کشف حجاب‌ها، «ساکت» باشند / ساکتین،اگر نماز شب هم بخوانند، در عمل «سکولار» هستند

نماینده عضو «پایداری» مجلس: «سران قوا» با طرح جدید حجاب، «موافقت کامل» دارند / شناسایی بدون‌حجاب‌ها با دوربین معابر + جزئیات طرح

۲۱۲۱۷

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا