سیاسی

امام جمعه قزوین: خرید و فروش «سگ‌های خانگی»، ‌حرام است / البته ضرر این حیوانات از حیوانات «غارتگر بیت‌المال»، خیلی کمتر است

امام جمعه قزوین: خرید و فروش «سگ‌های خانگی»، ‌حرام است / البته ضرر این حیوانات از حیوانات «غارتگر بیت‌المال»، خیلی کمتر است

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان قزوین که در سالن جلسات شهیدسلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به موضوع خرید و فروش سگ توسط برخی واحدهای صنفی در قزوین اظهار داشت: خرید و فروش سگ‌هایی که برای نگهبانی از گله یا خانه و یا برای شکار نگهداری می‌شوند، اشکال شرعی ندارد. با این حال خرید و فروش سگ‌های تزیینی یا سگ‌هایی که افراد با خود به اماکن عمومی می‌برند، حرام است.
وی افزود: البته باید به این نکته مهم دقت داشته باشیم که ضرر چنین حیواناتی برای فرهنگ و اعتماد عمومی از آن حیواناتی که با پارتی‌بازی و باندبازی بیت‌المال مردم را غارت می‌کنند، به مراتب کمتر است. چرا که حیوانات دسته اول فریب و نیرنگ بلد نیستند، اما حیوانات دسته دوم با قانون‌خواری و باندبازی به مردم خیانت می‌کنند و با پررویی هم بین مردم زندگی می‌کنند.
امام جمعه قزوین در بخش از سخنان خود تصریح کرد: در حوزه فرهنگ عمومی و برنامه‌های فرهنگی باید بر اساس دین و قانون عمل کنیم و باید عملکرد سلیقه‌ای در این حوزه را کنار بگذاریم، چرا که چنین عملکردی ما را از مردم دور می‌کند.
وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ عمومی نباید اقداماتی داشته باشیم که منجر به تقابل با مردم شود، گفت: البته باید مراقب باشیم که مدیریت فرهنگ عمومی در جامعه ما دست کسانی نیفتد که به دنبال منافع و مقاصد حرام هستند. باید طوری مدیریت کنیم که اهرم فرهنگ‌سازی در جامعه هیچ‌وقت از دست ما خارج نشود.
عابدینی اضافه کرد: امروز در جامعه برخی گروه‌های تلاش می‌کنند که مرجعیت فرهنگی را به دست بگیرند، اما بعد که دقت می‌کنیم می‌بینیم که چنین گروه‌هایی شیفته و مرعوب فرهنگ منحط غربی هستند. بنابراین باید در حوزه فرهنگ حکمیانه و هدایت‌گرانه جلو برویم که چنین گروه‌هایی مجال عرض‌اندام پیدا نکنند.

بیشتر بخوانید:

روزنامه اطلاعات: کشور از «اصلاح‌طلبی» و «اصولگرایی» عبور کرده‌اند / «فساد» ناشی از «قدرت» بیداد می‌کند

باهنر: فضا برای نقد برخی افراد، تنگ شده/ فساد، ناکارآمدی و عدم توجه مسئولان به مشکلات مردم؛ سه واژه پرتکرار امروز کشور است

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا