آذربایجان شرقی

امام جمعه تبریز: کار دیوان محاسبات مچ گیری نیست

امام جمعه تبریز: کار دیوان محاسبات مچ گیری نیست

به گزارش recive از تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم روز پنجشنبه در دیدار معاون اجرایی و پشتیبانی دیوان محاسبات کشور با وی اظهار داشت: اقدامات موثر دیوان محاسبات موجبات رضایت مقام معظم رهبری را فراهم آورد و ایشان هم در جلسه اخیر با نمایندگان مجلس از این اقدامات تقدیر کردند.
وی با بیان اینکه سابقه نداشته که گزارش های تفریغ بودجه به موقع آماده شود، افزود: این اقدام جدیدی است که در این دوره مدیریت دیوان محاسبات شاهد آن هستیم و این موفقیت بسیار بزرگی است..
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه هر دستگاهی اگر عملکردش درست باشد باید از ورود دیوان محاسبات استقبال کند، گفت: ورود دیوان محاسبات در حسابرسی دستگاه ها به سود آنهاست و موجب می شود که دستگاه ها نقص های خود را متوجه شوند و این بد است که برخی با ورود دیوان محاسبات مخالفت می کنند و نشان دهنده آن است که تخلفی در آنجا صورت گرفته که از ورود دستگاه حسابرسی هراس دارند.
وی با ذکر خاطره ای از دوران مدیریتش در ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: زمانی که در ارتش بودم سه نفر از نیروهای قدیمی حسابرسی ارتش را مامور کردم تمام حسابهای مجموعه های تحت امر را از زمان تصدی مسئولیتم بررسی کنند.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه هدف اصلی دیوان محاسبات آموزش و هدایت است، خاطر نشان کرد: کار دیوان مچ گیری نیست و به دنبال پیشگیری از وقوع تخلفات و جرم در حوزه های بودجه و عملکردی دستگاه هاست و این عمل پیشرفت را در عملکردها به دنبال دارد؛ کما اینکه شاید برخی مدیران به دلیل فقدان آگاهی و آموزش سهوا اشتباه کنند اما این حسابرسی و بازرسی ها موجب هدایت دستگاه ها می شود.
وی در ادامه به بایدهای محاسبه نظارت در نگاه امیر مومنان (ع) پرداخت و افزود: از جمله آنها بازرسی مداوم و مستمر، آسان گیری بر مردم، مراقبت دائمی و کنترل های پنهانی از مسئولین و تفاوت قائل نشدن میان فامیل و غریبه هاست.
امام جمعه تبریز تمجیدهای رهبری را افتخار برای دیوان محاسبات دانست و تاکید کرد: این تمجیدهای مقام معظم رهبری همچون مدالی درخشان است.
پیش از صحبت های نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، محمد علی زهره ای و روح الله اکبری،معاون پشتیبانی و اجرایی و مدیر کل هماهنگی امور استانهای دیوان محاسبات کشور به تببین رویکردها، برنامه ها و دستاوردهای دیوان محاسبات در دوره اخیر پرداختند.

۴۸

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا