اخبار استانها

اقامت حدود ۱۴ میلیون مسافر نوروزی در مازندران

اقامت حدود ۱۴ میلیون مسافر نوروزی در مازندران

به گزارش recive از مازندران، مهدی ایزدی در ستاد اجرایی خدمات سفرهای مازندران با اشاره به اقامت ۱۳ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۹۲۷ مسافر نوروزی در استان اظهار داشت: از این تعداد ۸۸ هزار و ۳۲۵ نفر در هتل‌ها، ۱۲ هزار و ۶۴۶ نفر در اقامتگاه‌های سنتی، ۴۱ هزار و ۹۰۳ نفر در مجتمع‌های گردشگری اقامت کردند.

وی افزود: شش هزار و ۳۲۸ مسافر در مهمانپذیرها، ۹۳ هزار و ۸۶۹ نفر در هتل آپارتمان، ۵۹ هزار و ۲۳۲ نفر در اقامتگاه بومگردی، ۶۳ هزار و ۱۲ نفر در متل، چهار میلیون و ۳۳۰ هزار نفر در خانه‌های مسافر پذیرش شدند.

ایزدی، میزان اقامت در تأسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش شامل مدارس، خانه معلم و باشگاه‌های فرهنگیان وغیره را ۱۱۷ هزار و ۹۳ نفر اعلام کرد و گفت: ۶۶۹ هزار و ۲۳۵ مسافر نیز ار اقامتگاه‌های موقت شامل کمپ، کانکس و چادرهای مسافرتی اسکان یافتند.

ایزدی با بیان اینکه ۶۰.۶۸ درصد مسافران نوروزی مازندران در سایر مراکز اقامتی پذیرش شدند، شمار آنان را هشت میلیون و ۴۶۱ هزار و ۶۸۶ نفر بیان کرد.

سرپرست میراث فرهنگی مازندران تعداد بازدیدهای نظارتی را ۸۵۰ مورد ذکر کرد و افزود: سه میلیون و ۹۴۴ مسافر نوروزی نیز از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی استان بازدید کردند.

48

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا