اخبار ورزشی

افشاگری سخنگوی استقلال از درخواست مدیران سابق

افشاگری سخنگوی استقلال از درخواست مدیران سابق

به گزارش خبرگزاری recive؛ فرشید سمیعی در خصوص اینکه چرا استقلال و پرسپولیس در تعهدات مالی عقب هستند و آسیب کجاست، عنوان کرد: باشگاهی مثل استقلال که در ابتدای انقلاب تغییر نام می‌دهد، وقتی امکانات و اموال این باشگاه را می‌گیرند زیر نظر سازمان تربیت بدنی وقت تامین می‌شود تا اینکه سالها بعد از وزارت ورزش اعلام می‌کنند نمی‌توانند به این باشگاه بودجه بدهند.
سخنگوی باشگاه استقلال، افزود: باشگاهی بدون بودجه با تشریفات قانونی هرگز نمی‌تواند با تیم‌هایی که خصوصی هستند و از ابتدای فصل بودجه‌شان مشخص است رقابت کند، در نتیجه چابکی تیم‌های دیگر را ندارد. مدیر یک تیم دولتی برای حرکت اقتصادی نیاز به تایید مراجع مختلف دارد، ده‌ها میلیون طرفدار انتظار دارند این تیم با تیم‌های صنعتی رقابت کند، مدیرعامل هم هر کاری می‌کند تا هواداران راضی باشند اما ابزار لازم را ندارد.
سمیعی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به اینکه این مشکلات می‌توانست کمتر باشد به قرارداد استراماچونی اشاره کرد و گفت: مثلاً در خصوص قرارداد استراماچونی این قرارداد طوری نوشته شده که او مطالبه دو فصل را یک جا داشت در حالی که می‌توانست این مطالبه نصف باشد. اگر ما بخواهیم خوشبینانه به این موضوع نگاه کنیم می‌گوییم غفلت بوده اما خیلی مواقع این موضوع درست نیست.
وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید موضوع کمبود آموزش یا مسئله حقوقی باشد؟ تصریح کرد: بعید می‌دانم موضوع حقوقی باشد. تیمی که منابع مالی ندارد، مدت قرارداد را کاهش می‌دهد تا اگر نتوانست تعهدات را عمل کند متحمل ضرر کمتری شود. کسی که مالک یک تیم است خود تصمیم گیرنده است اما در استقلال بودجه دولتی نیست، باشگاه هیچ امتیازی از دولت نمی‌گیرد، مدیرعامل باید پاسخگوی جزئیات قراردادی که بسته شده هم باشد در حالی که تیم‌های دیگر این مشکل را ندارند.
سخنگوی باشگاه استقلال با اشاره به تغییراتی که سالها پیش در اعضای هیات مدیره این باشگاه ایجاد شد، خاطرنشان کرد: وقتی بودجه قطع شد وزارت ورزش اعضای هیات مدیره را به دو بخش اقتصادی و ورزشی تقسیم کرد. اعضای اقتصادی کسانی بودند که منابع مالی را تامین می کردند. قرار بود آقایان پول بیاورند، آن زمان در رسانه‌ها مشهور شدند که کمک می‌کنند، امروز نمی‌گویم همه آنها اما اکثریت آقایان که آن زمان به عنوان تامین کننده مالی به هیات مدیره آمدند، علیه ما دادخواست دادند و اظهارنامه فرستادند. آن زمان به عنوان یک هوادار کمک کردند، به مربی و بازیکن پاداش می‌دادند الان اظهارنامه علیه ما دادند و پول را با سود می‌خواهند.
سمیعی همچنین با اشاره به ردیف بودجه، عنوان کرد: از سازمان برنامه به شرکت مراجعه می‌کنند و می‌گویند درآمد شما چقدر است؟ قبل از مدیریت آقای آجورلو، از مدیر قبلی پرسیدند درآمد شما چقدر است که او مبلغ سالیانه ۸۰ میلیارد را عنوان کرد، به همین دلیل بودجه استقلال را ۷۰ میلیارد تومان اعلام کردند اما این مبلغ برای تیم دسته یک است، با این پول می توان باشگاه را اداره کرد.
وی افزود: از برنامه و بودجه به ما اخطار دادند، رقابت عادلانه نیست و ما دچار مشکلات شده‌ایم. یکسری افراد ابتدا آمدند و گفتند پول را قرض الحسنه می‌دهند؛ مثلا در یک پرونده پول را به عنوان کمک مالی قرض دادند اما وقتی دیدند هیات مدیره در حال تغییر است گفتند پول ما چه شد؟ یکسری اسناد نشان دادند که مثلاً فلان مبلغ را خارج از سیستم مالی باشگاه به بازیکن یا مربی داده‌اند.
سخنگوی باشگاه استقلال که با برنامه ورزش و مردم صحبت می‌کرد در پایان صحبت‌هایش اشاره کرد که این تیم ۵ خارجی داشته که با دقت زیاد قراردادها نوشته شده تا برای آینده مشکل‌ساز نشود.

بیشتر بخوانید:

خیانت پیکه به راموس فاش شد /عکس

با طارمی گل زدن مثل آب خوردن است

۵ چالش مهم تن هاگ در منچستر یونایتد

254 251

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا