کهگیلویه و بویراحمد

افزایش قیمت برخی محصولات در گچساران به دلیل سیل اخیر است

افزایش قیمت برخی محصولات در گچساران به دلیل سیل اخیر است

محمد راهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محصولاتی که از مناطق سیل زده تامین می شد به دلیل مسدود شدن راه ها و گل آلود بودن اراضی کشاورزی و عدم امکان برداشت محصول و خسارت‌ها تا حدودی با خلل مواجه شده که با بهتر شدن وضعیت به روال سابق بر می گردد و کاهش قیمت ها را شاهد خواهیم بود.

افزایش قیمت برخی محصولات در گچساران به دلیل سیل اخیر است

وی با بیان اینکه افزایش قیمت بیشتر درزمینه گوجه فرنگی، سیب زمینی و هویج بوده و در سایر محصولات افزایش قیمت آنچنانی نیست، گفت: امید است با خشک شدن اراضی کشاورزی مناطق سیل زده و بهتر شدن راه‌ها ارتباطی قیمت‌ها کاهش یابد.

راهی اظهار داشت: سبزیجاتی که از سایر استان‌ها به شهرستان گچساران وارد می‌شود نیز به واسطه سیل و بارندگی شدید تا حدودی با افزایش قیمت برخوردار بوده اما سایر سبزیجات تولیدی مربوط با شهرستان افزایش نداشته اند.

وی بیان کرد: ۶هزار و ۷۰۰ واحد صنفی در این شهرستان امسال مورد بازرسی قرار گرفت.

راهی ابراز کرد: تخلفات انجام شده به ارزش بیش از یک میلیارد و۴۰ میلیون ریال برآورد شده که اقدامات قانونی مناسب برای برخورد با واحدهای صنفی متخلف انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: ۱۲۵ واحد صنفی متخلف امسال در راستای نظارت بر عملکرد و فعالیت های واحدهای صنفی عرضه کننده کالا و خدمات در این شهرستان شناسایی شد.

راهی اظهار داشت: درج نشدن قیمت، کم فروشی، گرانفروشی، عدم صدور فاکتور، تداخل صنفی و امتناع از عرضه کالا از جمله این تخلف ها بوده است.

وی ابراز کرد: امسال ۳۲۴ مورد گزارش مردمی از تخلفات اصناف این شهرستان از طریق مراجعه حضوری و ثبت در سامانه ۱۲۴ به این اتاق رسید که تمام آنها در کمترین زمان بررسی شد.

راهی بیان کرد: هم اکنون بیش از ۹ هزار واحد صنفی در این شهرستان عضو اتاق اصناف هستند که از این تعداد بیش از چهار هزارو ۷۲ واحد صنفی دارای پروانه کسب می باشند.

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۲ هزارو ۸۴۰ واحد صنفی این شهرستان به دلیل مشکلات اقتصادی، پروانه کسب و کار خود را ابطال کرده و یا تعطیل کرده اند.

راهی ادامه داد: نیمی از این تعداد واحد های صنفی از زمان انتشار ویروس کرونا تاکنون تعطیل و اقدام به جمع آوری محل کسب خود کردند.

وی اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد از اصناف این شهرستان مستاجر که رکود بازار و انتشار ویروس کرونا موجب شده در تامین اجاره بها، مالیات، حق عضویت سالیانه و عوارض شهرداری دچار زحمت و چالش شوند و بسیاری از اصناف توان پرداخت حتی اجاره بها خود را نداشتند.

راهی ابراز کرد: بازرسان واحد صنفی این شهرستان روزانه در۲ نوبت صبح و عصر بر نحوه عملکرد اصناف فعالیت دارند.

وی ادامه داد: پس از شناسایی واحدهای متخلف در ابتدا به آنها تذکر و اخطار داده می‌شود اما چنانچه این مساله تکرار شود پس از تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شود.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا