بین الملل

افتتاح دفتر نمایندگی گردشگری باکو در تل‌آویو؛ حضور گردشگران اسرائیل در قراباغ

افتتاح دفتر نمایندگی گردشگری باکو در تل‌آویو؛ حضور گردشگران اسرائیل در قراباغ

به گزارش recive، به نقل از آذرتاج رئیس سازمان دولتی گردشگری جمهوری آذربایجان در مراسم گشایش دفتر جدید این سازمان در تل آویو اعلام کرد به زودی امکان سفر گردشگران اسرائیلی به مناطق “آزاد شده” جمهوری آذربایجان در قراباغ فراهم خواهد شد.  
فواد آقایف روز ۳۱ مارس در مراسم گشایش دفتر نمایندگی رسمی گردشگری جمهوری آذربایجان در اسرائیل، در تل آویو همچنین آذربایجانی ها و یهودی ها را مردمانی توصیف کرد که سالیان طولانی با همدیگر زندگی کرده و “ارزش های مشترک” ایجاد کرده اند!
یوئل رازوزوف، وزیر گردشگری اسرائیل نیز گفت گشایش نمایندگی های رسمی تجاری و گردشگری جمهوری آذربایجان در اسرائیل در اوت ۲۰۲۱ و اکنون نیز گشایش دفتر تل آویو نمایندگی گردشگری جمهوری آذربایجان به تحکیم و گسترش هرچه بیشتر مناسبات خدمت می کند.  
در چارچوب سفر فواد آقایف به اسرائیل، سند جدید همکاری میان دو ظرف در زمینه گسترش گردشگری امضاء شد و طرفین درباره میراث فرهنگی و تشویق سفرها به اماکن دینی تعهد پذیرفتند!
همچنین در نمایشگاه “بازار گردشگری بین المللی مدیترانه ” اسرائیل، هیات مشترک “شرکت هواپیمایی آذربایجان”، “جامعه یهودیان کوهستانی” و “جمهوری خودمختار نخجوان” امکانات گردشگری قراباغ را  ارایه کردند.  
آذرتاج افزوده است: «سازمان دولتی گردشگری جمهوری آذربایجان، رشته  اقداماتی را برای توسعه ظرفیت گردشگری “میراث تاریخی یهود” انجام داده است. به این ترتیب که مسیر گردشگری برای این میراث تدارک دیده شده است و به همراه سفارت اسرائیل در آذربایجان کارهای لازم برای توسعه و بهبود مسیرهای گردشگری در منطقه محل سکونت یهودیان کوهستانی در قیرمیزی قصبه در منطقه قبا (در شمال جمهوری آذربایجان) انجام شده است.»
فواد آقایف، رییس سازمان گردشگری دولتی جمهوری آذربایجان گفت قیرمیزی قصبه پس از اسرائیل تنها مکان در دنیاست که یهودیان در آنجا بطور متراکم زندگی می کنند!

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا