قزوین

اعزام بیش از ۴هزار زائر قزوینی به مراسم بزرگداشت ارتحال امام

اعزام بیش از ۴هزار زائر قزوینی به مراسم بزرگداشت ارتحال امام

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی، جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در میزگرد خبرگزاری بسیج با محوریت بزرگداشت سی‌وسومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، با تاکید بر هدف حضور ولایت‌مداران در بزرگداشت این مراسم و برنامه‌های استان قزوین بیان کرد: در آستانه ورود به سی‌وسومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) قرار داریم، امامی که در سال۴۲ برای شکل‌دهی انقلاب اسلامی که نشأت گرفته از قیام عاشورا و نهضتی حسینی بود، و در سال۵۷ با حضور و همراهی آحاد ملت اسلامی، توانست این جریان و نهضت مهم را به پیروزی برساند.
او گفت: انقلاب اسلامی برکات فراوانی داشت و حضور و نقش بی‌بدیل امام‌خمینی(ره) در هدایت انقلاب اسلامی یک نقش ویژه‌ای بوده است. در ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی که به مثابه نهالی نوپا بود، دشمنان قسم‌خورده نظام با دسیسه‌های شوم خود برعلیه نظام بسیج شده و توطئه‌های متعدد و فراوانی از ترور شخصیت‌های سیاسی تا جنگ و تحریم‌های مختلف اجرا کردند که در مقابل آن با تدابیر داهیانه و نفس قدسی امام راحل توانستیم بر هشت‌سال جنگی که بر ملت وارد شد غلبه کرده و پیروز شویم.
جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین اظهار کرد: جایگاهی که ولایت‌فقیه در انقلاب اسلامی داشت به ویژه جایگاه امام خمینی(ره) نه تنها در کشور ایران بلکه در بین تمام ملت‌های آزادی‌خواه جهان طوری بنیان‌گذاری شد که امروز پس از گذشت چهار دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی، هر روز شاهد اقتدار و عزت و گسترش انقلاب اسلامی هستیم.
سرهنگ طاهرخانی ادامه داد: آن انقلابی که امام عزیز با مشارکت مردم شکل داد و ایجاد کرد امروز به اقصی‌نقاط جهان انتقال یافت و تأسی محور مقاومت از انقلاب اسلامی مصداق واقعی این سخن است که امروز این کشورها با مشی مکتبی امام راحل و روحیه جهادی و انقلابی اداره می‌شوند.
او افزود: امروز وظیفه ما برای تبیین نقش و جایگاه امام راحل برای نسل جوان و نوپای انقلاب دو چندان است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب «این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ‌جای جهان شناخته شده نیست» و همین سخن در وصف مقام امام راحل کافی است.
جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین تصریح کرد: پس از ارتحال امام خمینی(ره)، خلف صالح ایشان که با همان روحیه، شجاعت و تدبیر امام راحل سکان کشتی پرتلاطم انقلاب را برعهده داشته و ناخدای این کشتی شده و با همان مسیری که امام راحل ترسیم کرده بودند، مسیر انقلاب را ترسیم کردند که جایگاه ایران اسلامی در جوامع بین‌المللی گویای این مطلب است.
سرهنگ طاهرخانی یادآور شد: اعتقاد ما این است که همواره نام و یاد امام راحل باید به طور مستمر در کشور طنین‌انداز باشد و یکی از راه‌های این مصداق، زنده نگه‌داشتن یاد و نام این شخصیت بزرگ جهان اسلام است که از مناسبت‌های بسیار مهم در کشور ما و در بسیاری از کشورهای اسلامی برگزار می‌شود سالروز ارتحال امام راحل است.
او افزود: یکی از ویژگی‌های سخنرانی رهبر معظم انقلاب در طول سال با مردم، که راهبرد و اثرگذاری خاصی را نشان می‌دهد، سخن آنی ایشان در سالروز رحلت امام راحل است که مسیر کشور را در طول سال بیان می‌فرمایند.
جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در ادامه با اشاره به این که اجرای مراسم سالروز ارتحال امام خمینی(ره) سه سال به دلیل هم‌زمانی ایام ماه مبارک رمضان با این ایام و دو سال به دلیل شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت تجمع در کشور با محدودیت‌هایی برگزار شد خاطرنشان کرد: امسال با توجه به کنترل بیماری کرونا، شرایط برای حضور زائرین مهیا شده و سی‌وسومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل با حضور دوستداران و عاشقان ایشان برگزار می‌شود.
سرهنگ طاهرخانی گفت: سهمیه استان قزوین در این مراسم، اعزام بیش از ۴هزار نفر از سطح استان قزوین است که در سخنرانی مهم مقام معظم رهبری در این مراسم حضور دارند و نقشی که می‌تواند حضور مردم در سالروز ارتحال امام راحل دارد، پیام‌های بسیار متعدد و متفاوتی است که مهم‌ترین آن‌ها مخابره و ارسال این پیام به بدخواهان نظام، انقلاب و برخی منافقین داخلی است که مردم علاقمند امام، مسیر انقلاب و آرمان‌های انقلابی هستند که توسط امام‌خمینی(ره) مشخص شده است.
او افزود: در راستای برگزاری این مراسم، جلسات متعددی در سطح استان و ملی برگزار شد و در همین زمینه قرارگاه شهید فهمیده شکل گرفته و مسیرها مشخص است.
جانشین فرماندهی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین بیان کرد: تمام برنامه‌ها در این راستا می باشد که زایرین در شرایط مناسبی در مرقد امام خمینی(ره) حضور یابند و مسیرها به گونه‌ای باشد که ترافیک کمتری ایجاد شود و در استان قزوین نیز در مجموعه مدیران اجرایی و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هماهنگی‌های لازم ایجاد شده و بحث اعزام زایرین برعهده سپاه استان است.
با توجه به شرایط حاکم و لزوم رعایت شرایط بهداشتی، تاکید فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین فراهم بودن کامل تمام ملزومات برای حفظ سلامتی زایرین بدون هیچ مشکلی است.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا