اجتماعی

اشکالات احداث بی رویه برجهای متعدد در غرب تهران در دوره قالیباف بالاخره بیرون زد/ شهردار منطقه ۲۲: نه فاضلاب داریم،نه حمل ونقل و نه مدرسه

اشکالات احداث بی رویه برجهای متعدد در غرب تهران در دوره قالیباف بالاخره بیرون زد/ شهردار منطقه ۲۲: نه فاضلاب داریم،نه حمل ونقل و نه مدرسه

شهردار این منطقه در روزنامه همشهری نوشت:

*طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار بود تا چند سال دیگر این منطقه ۳۰۰هزار نفر جمعیت در خود جای دهد، اما هم‌اکنون این جمعیت محقق شده و با حجم بالای ساخت‌وسازها تا چند سال دیگر جمعیت این منطقه به بیش از نیم‌میلیون نفر خواهد رسید. این در حالی است که بسیاری از زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، تاسیسات شهری، حمل‌ونقل و… فراهم نشده است.

* عقب‌ماندگی زیرساخت‌های شهری ازجمله نبود شبکه فاضلاب شهری به یکی از چالش‌های این محدوده تبدیل شده است؛ به شکلی که ۲۶۰کیلومتر این محدوده از تهران نیازمند شبکه فاضلاب شهری است و تنها ۳۰درصد آن حدود ۶۰کیلومتر به اجرا رسیده است.

* یکی از مشکلات اکثر خانواده‌های ساکن در این محدوده مربوط به کمبود فضای آموزشی است؛ چراکه زمانی که منطقه۲۲ احداث شد عزمی برای فراهم‌شدن آموزش و پرورش جدید برای این منطقه به‌وجود نیامد و شاهد آن هستیم که منطقه۲۲و ۵ تهران زیرنظر یک آموزش و پرورش اداره می‌شود و شاید این امر موجب شده تا سرانه آموزش در این منطقه بسیار کمتر از مناطق دیگر باشد.

*از دیگر معضلات شهروندان این منطقه این است که محلات و شهرک‌های مسکونی در این منطقه به شکل پراکنده ساخته شده و نیازمند حمل‌ونقل عمومی مانند مترو است که در این دوره از مدیریت شهری در حال اجراست.

۲۳۳۰۲

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا