سمنان

اشتغال و بازار کار در رشته های فنی و مهارتی است

اشتغال و بازار کار در رشته های فنی و مهارتی است

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی با تاکید بر این نکته که تحصیل کرده های بیکار در رشته های غیرمهارتی هستند، گفت: اشتغال و بازار کار در رشته های فنی و مهارتی است.

وی با تاکید بر اشتغال آفرینی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای در جهت کارآفرینی و اشتغال اقدامات خوبی انجام داده است.

‌حجت الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی بر تاثیر فراوان دیدگاه تربیتی در کنار دیدگاه علمی در دانشگاه تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان به اهمیت دانشگاه فنی و حرفه ای به جهت توسعه و رونق تولید و کاهش بیکاری تاکید کرد.

وی همچنین آغاز سال جدید و تقارن آن با ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خداوند را پیشاپیش تبریک گفت و آرزو سالی پر خیر و برکت برای همگان کرد.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان نیز گفت هدف و رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای تربیت نیروهای ماهر، خلاق، کارآمد و مهارتی است.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در بدو شروع به کار خود در این دانشگاه گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان در حال حاضر با داشتن بیش از 4 هزار دانشجو و 4 دانشکده در شهرستان‌های سمنان ، شاهرود و امیرآباد دامغان نقش مهمی در حوزه اشتغال، کارآفرینی و تربیت تکنسین مهارتی دارد

علیرضا عزالدین با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای بزرگترین دانشگاه مهارتی کشور است، افزود : بیش از 60 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای، جذب بازار کار می شوند

وی بیان داشت : دانشگاه فنی وحرفه ای ارتباط نزدیکی با حوزه صنعت و بازار کار دارد و بسیاری از دانشجویان این دانشگاه به عنوان کارآفرین توانسته اند در حوزه اشتغال و رفع نیازهای جامعه نقش آفرینی نمایند.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان به ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت پذیرفته در دانشگاه فنی وحرفه ای استان سمنان اشاره کرد وگفت: هم اکنون در 50 رشته کاردانی و کارشناسی بیش از 3000 دانشجو در رشته های مختلف فنی وحرفه ای و کشاورزی در سطح استان مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه رشته های تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه ای مهارتی و اشتغال‌زا است، افزود: دانشگاه فنی وحرفه ای به عنوان یک دانشگاه مهارت محور با تربیت دانشجویان ماهر و آچار بدست می تواند گام مهمی در مسیر اشتغال بردارد.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان از افزایش 15 درصدی پذیرفته شدگان این دانشگاه در هر 4 دانشکده این دانشگاه خبر داد و گفت: رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای منطبق بر نیاز صنعت و بازار است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت پذیرفته فرهنگی در این مجموعه دانشگاهی گفت: دبیرخانه کانون های خبر، رسانه و فضای مجازی و همچنین مشاوره شغلی و تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه ای کل کشور به دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان واگذار شده است.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا