اخبار ورزشی

اسکوچیچ به موقع به اشتباهش پی برد/ تحریم‌ها دست اسکوچیچ را بسته است/ شاید هر ۴ مهاجم تیم ملی فیکس شوند

خبرورزشی –

شاگردان اسکوچیچ خود را برای رویارویی مقابل امارات و پس از آن کره‌جنوبی آماده می‌کنند. حسین عبدی در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره دیدار حساس تیم ملی مقابل امارات و سپس کره جنوبی اظهاراتی را مطرح کرد.

وضعیت تیم ملی برای رویارویی مقابل امارات را چطور ارزیابی می‌کنید؟

ما بازی‌های خوبی در ابتدای دور جدید مسابقات مقابل سوریه و مخصوصاً عراق انجام دادیم. البته بازی با سوریه نشان داد که تیم ما به خاطر نداشتن دیدارهای تدارکاتی هماهنگی لازم را نداشت که این می‌تواند به خاطر تحریم‌هایی باشد که تأثیرش را به این شکل نشان می‌دهند. این نباید بدعت شود که ما چون بدون بازی تدارکاتی توانستیم سوریه را شکست بدهیم از این به بعد دیگر نیازی به بازی تدارکاتی نیست، اتفاقاً این یک معضل است و باید کمک کرد تا تیم ملی هر از گاهی بازی‌های تدارکاتی داشته باشد.

بازی مقابل امارات را چطور پیش بینی می‌کنید؟

بازی مقابل امارات هم شباهت زیادی به مسابقه مقابل سوریه و عراق دارد و می‌تواند یک دیدار خوب ماقبل بازی مقابل کره باشد. البته نباید قدرت و کیفیت تیم امارات را دست کم گرفت به هر حال آنها هم در زمین خودشان با قدرت ظاهر می‌شوند و می‌آیند که بهترین نتیجه را بگیرند. امیدوارم اگر هم ناهماهنگی برای تیم ملی ما به خاطر نداشتن بازی دوستانه وجود داشته باشد فقط در همان نیمه اول باشد.

تیم امارات را چقدر می‌شناسید؟

آنها چند بازیکن کلیدی دارند که با سرعت خوبی به عمق خط دفاعی حریفانشان نفوذ می‌کنند. باید مراقب غافلگیریهای اینچنینی باشیم و با تمرکز بالا به هیچ عنوان امارات را دست کم نگیریم. چون بازی با امارات هم به همان اندازه امتیاز دارد که بازی با کره امتیاز دارد.

اما برخی از کارشناسان معتقدند بازی اصلی تیم ملی ایران هفته آینده مقابل کره است؟

من با این موضوع موافق نیستم و معتقدم هر بازی سه امتیاز دارد. اگر ما سه امتیاز با امارات را نگیریم در واقع برای دیدار مقابل کره از پیش باخته ایم. کره یک رقیب سنتی برای تیم ملی ماست. من معتقدم حتی اگر ما در دیدار مقابل کره نتوانستیم آنها را شکست بدهیم نباید بازنده باشیم.

شرایط تیم ملی در خط میانی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

همانطور که دیدیم در بازی مقابل سوریه تعدادی بازیکن جدید در ترکیب تیم ملی بازی کردند اما کم کم و در همان نیمه دوم و بازی با عراق کادر فنی تیم ملی به این اشتباه پی برد و ترکیب تیم ملی به حالت قبل برگشت و با استفاده از نفرات باتجربه در میدان حضور یافت. این مسابقات جای آزمون و خطا و اشتباه نیست. اگر ما امتیازی را از دست بدهیم دیگر فرصتی برای جبران نداریم. بنابراین باید با بهترین نفرات مقابل رقبا حضور پیدا کنیم.

وضعیت خط حمله تیم ملی را چطور می‌بینید؟

خوشبختانه ما ۴ فوروارد فوق العاده خوب داریم که جهانبخش، طارمی، سردار و کریم انصاری فر هستند. قطعا حضور هر چهار نفر آنها در ترکیب تیم ملی کار خیلی سختی است اما به یاد می‌آورم که تیم هلند در جام جهانی قبل برای اینکه از همه فورواردهایش استفاده کند سیستمش را تغییر داد. باید دید کادر فنی تیم ملی ما چه تصمیمی‌در این باره می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا