اخبار ورزشی

استیلی: مسائل مالی در فوتبال هیچ‌وقت اولویتم نبوده است

استیلی: مسائل مالی در فوتبال هیچ‌وقت اولویتم نبوده است

حمید استیلی در خصوص برنامه‌ها و اردوهای تیم ملی فوتبال اظهار داشت: تمام تلاش‌مان را می‌کنیم در فرصت کوتاه باقیمانده تا جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برنامه مناسبی برای بازی‌ها و اردوهای آماده‌سازی تیم ملی تدوین کنیم و با شرایط مطلوب برای حضور در جام جهانی آماده شویم. مذاکرات و مکاتبات در خصوص بازی‌های تدارکاتی ادامه دارد. حمایت‌های خوبی هم صورت گرفته و ان‌شاءالله امیدواریم اعتبارات و بودجه مورد نیاز فدراسیون و تیم ملی هم در این مقطع تامین شود. حمید سجادی وزیر ورزش و همچنین میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون و همکارانش شبانه‌روز در تلاش هستند تا بتوانیم بهترین اقدامات را برای آماده سازی تیم ملی انجام بدهیم و به نتیجه مطلوبی برسیم.
مدیر تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: در روزهای گذشته برخی موضوعات مطرح شده که البته معمولاً علاقه‌ای به اظهار نظر در مورد مسائل حاشیه‌ای ندارم، اما بعضی وقت‌ها لازم است حقایق بیان شود. من از سال ۹۶ به دعوت مهدی تاج به عنوان مدیر تیم ملی فوتبال امید و همچنین عضو کمیته فنی و بعد از آن سرمربی تیم امید در خدمت فدراسیون فوتبال بودم، اما در طول نزدیک به سه سال یک ریال دستمزد از فدراسیون دریافت نکردم. در واقع با اینکه قرارداد داشتم، اما به دلیل شرایط و مشکلات فدراسیون هیچ مبلغی دریافت نکردم. تا جایی که به یاد می‌آورم، چه در دوره‌ای که فوتبال بازی می‌کردم و چه در زمان مربیگری به دنبال پول نبودم و این مسئله اولویت من نبود. از پرسپولیس، ملوان، شاهین بوشهر و راه‌آهن مطالباتی داشتم که یک بار هم از هیچ تیم یا فردی برای این مطالبات شکایت نکردم. در زمان حضورم در ملوان حتی از جیب خودم در شرایط بحرانی تیم خرج کردم و همان مبلغ را هم پس نگرفتم.
استیلی گفت: برای هر فردی ممکن است یک چیزهایی اولویت باشد. من زمانی که بحث منافع ملی و تیم ملی مطرح می‌شود هیچ اولویت دیگری برایم وجود ندارد. در تیم ملی امید شبانه روز برای حل مشکلات مالی و رفع کاستی‌ها تلاش کردم، به شکلی که در آن مقطع با کمک برخی سازمان‌ها، اسپانسری که پیدا کردیم و جلساتی که داشتیم، مجموعاً حدود ۴ میلیارد تومان پول به فدراسیون تزریق کردیم تا پاداش معوق اعضای تیم، بخشی از دستمزد کادر فنی و هزینه سفر و اردوها را تامین کنیم. از همین محل که توانستیم هزینه‌های تیم را تامین کنیم، باز هم به فکر دریافت دستمزد خودم نبودم و چیزی دریافت نکردم؛ چون اولویت برای من موفقیت تیم بود و هدفی به جز فراهم کردن شرایط مطلوب برای موفقیت تیم نداشتیم.
مدیر تیم ملی فوتبال عنوان کرد: حمید استیلی برای اهالی فوتبال و جامعه ورزش ناشناخته نیست و همه همبازیان، دوستان، هم‌دوره‌ای‌ها، عموم اهالی فوتبال و همه کسانی که با من سابقه همکاری یا دوستی داشته‌اند، روحیاتم را به خوبی می‌شناسند. باعث افتخار من است که چه در آن دوره و چه در این دوره که به دعوت ماجدی برای حضور در فدراسیون فوتبال، تیم ملی و کمیته فنی دعوت شدم، در اینکه باید به فوتبال کشورم خدمت کنم تردید نکردم. اینطور نیست که حوزه وظایف خودم را به آمدن بر سر تمرین تیم ملی محدود بدانم. روزی که فدراسیون کشورم و تیم ملی مشکلی دارد، حمید استیلی از آبرو و اعتبار خودش خرج کرده و در کنار ماجدی و سایر عوامل و دست اندرکاران فدراسیون احساس تکلیف می‌کند. روزی که حساب فدراسیون به دلیل بدهی مالیاتی مسدود می‌شود، من هم کنار رئیس و دبیرکل حضور دارم و با تمام توان خودم به میدان می‌آیم تا کاری که از دستم ساخته است، برای کشورم و فدراسیون فوتبال انجام بدهم. روزی که تیم ملی به یک پرواز اختصاصی به سئول نیاز دارد، از هر توان و ارتباطی که دارم، استفاده می‌کنم تا بهترین شرایط را برای تیم ملی فراهم کنیم. من احساس تکلیف می‌کنم که اگر ارتباط یا توانم می‌تواند به خدمت فوتبال کشور بیاید، با همه وجود باید تلاش کنم.
استیلی در پایان گفت: من در این سال‌ها هر کاری کرده‌ام، به عشق مردم کشورم برای سربلندی تیم‌های ملی و فدراسیون فوتبال ایران عزیز بوده و وظیفه‌ام بود. من هرچه دارم از همین تیم ملی و همین هواداران فوتبال است، چه در دورانی که افتخار پوشیدن پیراهن مقدس این تیم را داشتم و چه امروز در قامت مدیر تیم ملی مثل یک سرباز خدمتگذار فوتبال ملی کشورم هستم. نه برای کسی شرط و شروط مالی گذاشتم و نه به دنبال پول و منفعت مالی چنین مسئولیتی را پذیرفتم و هدفی به جز موفقیت و سربلندی تیم ملی ندارم. در این مقطع هم امیدوارم با حمایت و همراهی کشور اراده‌ای برای موفقیت تیم ملی شکل بگیرد که برنامه‌های آماده‌سازی، بازی‌ها و اردوها به بهترین شکل برگزار شود و بتوانیم در بهترین شرایط وارد مسابقات شویم.

۲۵۸ ۲۵۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا