قزوین

استان قزوین در تولید غذای کشور نقش اساسی دارد

استان قزوین در تولید غذای کشور نقش اساسی دارد

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مجتمع پرورش مرغ تخم‌گذار رفاه گستران پیروز آبیک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان در تولید تخم‌مرغ، مرغ اجداد و جوجه‌کشی جزو استان‌هایی است که حرف برای گفتن دارد و در مرغ اجداد وضعیت استان بی‌رقیب و منحصر به‌فرد است.
او افزود: در شرایط جدید اقتصادی کشور و اجرای اصلاح نظام یارانه‌ای، واحدهای تولیدی مرغ و تخم‌مرغ خود را آماده فضای جدید می‌کنند و دولت حمایت‌های لازم را برای ارتقای بهره‌وری و ایجاد ظرفیت‌های موجود انجام می‌دهد.
نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: با اجرای فضای جدید شاهد یک اقتصاد رقابتی در بین واحدهای تولیدی هستیم و امیدواریم این واحدها بتوانند فضای تولیدی بهتری را داشته باشند.
اعلایی ادامه داد: طرح اصلاح یارانه‌ها برای تعدادی از کالاها بوده است، باتوجه به اینکه این طرح در تقاضا تاثیرگذار بوده است واحدهای عرضه کننده، کالاهای مورد نیاز را با میزان کمتری تهیه می‌کنند و مشکلی به آن معنا وجود ندارد و کالا به میزان کافی وجود دارد.
استاندار قزوین در خصوص آلودگی هوا در قزوین اظهار کرد: برای کاهش آلودگی برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است و از امروز بخشی از واحدهای نیروگاه شهید رجایی که سوخت مازوت مصرف می‌کردند محدود شده و پیگیر هستیم سهم بیشتری از گاز را در اختیار این نیروگاه قرار دهیم.
46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا