سمنان

استان‌سمنان آمادگی‌ میزبانی از اردوهای آموزشی کشوری را دارد

استان‌سمنان آمادگی‌ میزبانی از اردوهای آموزشی کشوری را دارد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان؛ سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان روز دوشنبه ۵ دی ۱۴۰۱‌در جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی سواد آموزی استان با حضور وزیر آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار می شود، گفت: استان سمنان به معنای واقعی یک استان فرهنگی است و بیش از ۱۳۰ هزارنفر از جمعیت استان دانش آموز هستند.

وی با عنوان کردن این‌مطلب که درصد باسوادی استان از میانگین کشوری بالاتر است، افزود: افزایش رشته های درسی در دانشگاه فرهنگیان استان باعث شد تا با رشد تعداد دانشجو در این دانشگاه مواجه شویم که از وزیر آموزش و پرورش به این واسطه تقدیر و تشکر می کنم.

هاشمی خاطر نشان کرد: از محل سفر ریاست محترم‌ جمهوری به استان بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی مدارس استان اختصاص یافت.

وی در ادامه اذعان داشت: تعداد ۸ پروژه آموزشی با ۲۰۹ کلاس درس توسط بنیاد برکت در سطح استان در حال اجراست و ۳۲ پروژه آموزشی نیز از محل بنیاد برکت با ۲۳۲ کلاس درس اجرا شده و در حال بهره برداری است.

استاندار سمنان تصریح کرد: در استان سمنان ۳۳۴ مدرسه تخریبی داریم که نیاز است در این حوزه مساعدت ویژه با همراهی خیرین مدرسه ساز استان همراه شود تا شاهد رشد و تحول در این زمینه باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ضرورت دارد تا در بحث توزیع اعتبارات آموزش و پرورش در سطح ملی، شاخص پراکندگی و وسعت استان نیز در نظر گرفته شود.

استاندار سمنان گفت: ساختمان در حال احداث اداره کل آموزش و پرورش استان بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با مساعدت اعتباری می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا