سمنان

استاندار سمنان : تاکنون بیش از ۵۰ درصد تعهد اشتغال استان محقق شده است

استاندار سمنان : تاکنون بیش از ۵۰ درصد تعهد اشتغال استان محقق شده است

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان؛ سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان روز شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان در محل سالن جلسات یادگار امام(ره) استانداری گفت:با اقدامات مطلوب و مناسب و بکارگیری طرح‌های جامع و مدون در حوزه اشتغال، این ظرفیت وجود داشته و می توان در راستای کاهش نرخ بیکاری در سطح استان‌ به کمتر از ‌۶.۱ درصد، گام برداشت.
وی افزود: دفاتر کاریابی در سطح استان پیگیری مستمر درصد جذب و بکارگیری افراد جویای کار را به صورت‌جدی دنبال کرده و آمار به روز پایش شود.
هاشمی تاکید کرد: اداره کل فنی و حرفه ای استان طی نشستی با اداره تعاون، کارو رفاه اجتماعی و دفاتر کاریابی، ضمن‌ پایش آمار جویندگان کار، برای مهارت آموزی و ارتقاء مهارت های شغلی این افراد دوره های ویژه را برگزار نمایند.
وی در ادامه بیان داشت: ضرورت دارد تا دفتر امور روستایی و شوراها استانداری با همکاری کمیته امداد امام‌خمینی(ره)، بهزیستی، صندوق کارآفرینی امید و پست بانک، در خصوص ایجاد فرصت‌های شغلی با استفاده از ظرفیت های موجود در روستاهای بخش کالپوش میامی، طرح‌ جامعی را تدوین وعملیاتی‌ نمایند.
استاندار سمنان در پایان گفت: برای بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای مهارت در شرکت‌های دانش‌بنیان استان در راستای‌تحقق شعار سال و ایجاد فرصت‌ های شغلی، اقدامات لازم‌ انجام گیرد.

48

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا