سمنان

استاندار سمنان: اجازه تعطیلی هیچ واحد تولیدی را نخواهم داد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی صبح امروز در دیدار با فعالان حوزه اقتصادی استان سمنان اظهار کرد: سیاست دولت و شخص ریاست جمهوری، گره‌گشایی از مشکلات مردم و همچنین فعالان بخش اقتصادی و صنعت است و ما نیز در استان بر همین مهم تأکید کرده و در جهت تحقق آن گام برمی‌داریم.

وی با بیان اینکه بیش از چهار هزار واحد اقتصادی در استان سمنان فعالیت دارند، افزود: سرمایه‌گذار امروز فرش قرمز نیاز ندارد، باید تلاش کنیم در حوزه واحدهای اقتصادی، واحدهای مشکل‌دار را شناسایی کرده و کمک کنیم و واحدهای فعال و شاخص را تقدیر کنیم.

استاندار سمنان با تأکید بر این مهم که به‌صورت شبانه‌روزی در کنار بخش اقتصادی و تولید استان سمنان خواهم بود، بیان کرد: اولویت اصلی امروز ما در استان، حفظ وضع موجود در اقتصاد و اشتغال، افزایش ظرفیت تولید، بازگرداندن واحدهای راکد و در تملک بانک و نهایتاً استقبال از سرمایه‌گذاران جدید خواهد بود.

هاشمی با بیان اینکه به دنبال گره‌گشایی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در استان سمنان هستیم، خاطرنشان کرد: تا زمانی که در استان سمنان هستم، اجازه نخواهم داد، هیچ واحد تولیدی تعطیل شود و تعداد واحدهای راکد و تملیکی افزایش یابد.

وی تأکید کرد: نقطه نظرات و پیشنهادات فعالان حوزه اقتصادی در استان سمنان مورداستفاده قرار خواهد گرفت و مطالبات، درخواست‌ها و مشکلات آنها با همراهی مدیران کل مرتبط در استان و همچنین کشور، پیگیری و بررسی می‌شود و برای رفع آنها تلاش خواهیم کرد.

استاندار سمنان گفت: هنر امروز ما به‌عنوان مسؤولان استان این است که بتوانیم با گره‌گشایی و رفع مشکلات و موانع موجود و تقویت نقاط قوت در صنعت و تولید استان، تعداد واحدهای مشکل‌دار، تملیکی و راکد را کاهش دهیم که در این صورت می‌توان گفت تمامی بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و سایر حوزه‌ها در استان نیز تقویت خواهند شد.

 بخش خصوصی تقویت شود

علی‌اصغر جمعه‌ای، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان نیز در این دیدار اظهار کرد: بین استانداران دولت سیزدهم، سیدمحمدرضا هاشمی سابقه درخشان وزارت کشوری و شناخت کاملی نسبت به استان سمنان دارد که بسیار جای خرسندی است.

وی با بیان اینکه شناخت کامل هاشمی از استان سمنان، مزیت بسیار ارزشمندی برای استان به‌ویژه فعالان اقتصادی است، ادامه داد: تقاضا داریم تا نشست فعالان اقتصادی استان با استاندار سمنان به‌صورت فصلی برگزار شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان بیان کرد: امیدواریم با تدبیر رئیس جمهور، مشکلات حوزه اقتصادی و فعالان این بخش در کشور و استان کمتر شود.

جمعه‌ای با بیان اینکه بخش خصوصی در کشور و استان سمنان باید تقویت شود،‌ خاطرنشان کرد: امیدواریم در استان با درایت استاندار و همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی شاهد رونق بخش اقتصادی باشیم.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا