سیاسی

ارزیابی مخبر از اهمیت مذاکرات رئیسی در کرملین

ارزیابی مخبر از اهمیت مذاکرات رئیسی در کرملین

جلسه صبح امروز هیات دولت به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

محمد مخبر با اشاره به سفر رییس جمهور کشورمان به روسیه اظهار داشت: سفر آیت الله رئیسی به کشور روسیه دارای اهمیت خیلی زیادی است و روی هم رفته باید بگوییم که در حال حاضر یک تحول اساسی در مناسبات بین المللی در این دولت اتفاق افتاد و البته سفر آیت الله رئیسی به روسیه هم یکی از ابعاد تحول اساسی دولت در حوزه روابط بین الملل است.

 وی با اشاره به درخواست های متعدد برای سفر مسئولان ایرانی به سایر کشورها، ادامه داد: در حال حاضر مناسبات با همسایگان بسیار خوب پیش می رود.

ارزیابی مخبر از اهمیت مذاکرات رئیسی در کرملین

وی در ادامه با اشاره به روز هوای پاک و لزوم توجه جدی به این موضوع گفت:  تصمیمات خوبی در خصوص مسایل محیط زیستی و هوای پاک در دولت گرفته شده که البته اجرای برخی از آن ها ممکن است زمان بر باشد ولی مردم باید بدانند که موضوع محیط زیست برای مسئولان دارای اهمیت است و همواره به این مسائل توجه جدی می شود.

 وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن اظهار داشت: معاونت زنان و امور خانواده در این ایام اقدامات بسیار خوبی را در دستور کار قرار داده و ان شالله همه دستگاه ها باید کمک کنند تا این موضوع در دولت به خوبی پیش برود چرا که دولت رسیدگی به امور زنان و خانواده را از اولویت های خود می داند و مقید به این موضوع است.

بیشتر بخوانید:

اسمعیلی: باید به تنظیم رقابت ایران و روسیه در حوزه انرژی امیدوار بود

امیرعبداللهیان: می‌خواهیم با روسیه تحریم‌ها را کم‌اثر کنیم

در جلسه امروز هیئت دولت، اصلاح آیین نامه ماده هشت قانون هوای پاک در خصوص خودروهای فرسوده  و نحوه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پس از بررسی های فراوان در کمیسیون تخصصی در هیئت دولت مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا پس از اعمال نظرات اصلاحی به زودی تصویب شود.

در ادامه نیز آیین نامه جلوگیری از تخریب و آلودگی تالاب ها با هدف مدیریت صحیح تالاب ها، تعیین مرز بوم شناختی و رعایت حق‌آبه محیط زیستی اصلاح شد و ابراز امیدواری شد تا با اصلاح این آیین نامه بتوان روند تخریب تالاب ها را کند و احیای آنها تسریع شود.

همچنین در جلسه امروز هیئت دولت مقرر شد تا سازمان حفاظت از محیط زیست هم عضو کمیسیون مربوطه برای تعیین حریم راه های روستایی قرار گیرد و در این زمینه نظارت بیشتری برای حفظ جنگل ها و مراتع داشته باشد.

با مصوبات امروز دولت سیزدهم، همه آیین نامه های قانون هوای پاک به تصویب رسیده است.

۲۱۲۱۹

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا