سیاسی

ارتش در «متروپل» آبادان چه می‌کند؟

ارتش در «متروپل» آبادان چه می‌کند؟

امیر سرتیپ دوم ستاد حمزه بیدادی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب غرب، درباره فعالیت‌های ارتش در حادثه متروپل آبادان اظهار داشت: ارتش از همان لحظه‌های نخست ریزش متروپل در آبادان، تیپ ۷۲ مستقر در پادگان دژ و نیروهای پایگاه دریایی خرمشهر را به صورت داوطلبانه وارد عمل کرد.
وی افزود: این نیروها پس از ورود به محل حادثه با استفاده از تجهیزاتی که داشتند مشغول به آواربرداری شدند. همچنین، این نیروها در حوزه تامین مواد غذایی و آب آشامیدنی برای مردم و امدادگران نیز فعالیت داشتند.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب غرب با بیان اینکه تعدادی از ادوات مهندسی ارتش نیز متناسب با نیاز به منطقه اعزام شدند، تصریح کرد: البته تجهیزاتی از شرکت نفت، هلال احمر و آتش نشانی، قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه در آن منطقه حضور دارند.

بیشتر بخوانید :

خاطرات عقاب ها ، ستاره‌های نبرد هوایی ایران / خلبانی که آخرین بمب جنگ را زد

فرمانده پر افتخار جنگ های نامنظم ایران در نبرد با عراق / کلاه سبز ورزیده ارتش شاهنشاهی ، انقلابی ناجی آبادان شد

۲۱۲۲۰

وی ادامه داد: در کنار همه دستگاه‌ها، تجهیزاتی از قبیل بیل مکانیکی و لودر نیز از ما در خواست کردند که بلافاصله به منطقه اعزام شد. هنوز هم تعدادی از این تجهیزات نیز هنوز در منطقه حضور دارند و قرار است تا پایان عملیات حضور داشته باشند.
امیر بیدادی بیان داشت: ارتش علاوه بر آواربرداری در حادثه متروپل آبادان در حوزه امداد و نجات نیز فعال بود و این حضور را تا کنون نیز ادامه داده است.
وی در پایان گفت: ارتش تا هر زمان که نیاز باشد در صحنه حضور خواهد داشت و کمک رسانی خواهد کرد.

۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا