بین الملل

ادعای سی‌ان‌ان: پوتین قصد اعلام پیروزی در اوکراین را دارد

ادعای سی‌ان‌ان: پوتین قصد اعلام پیروزی در اوکراین را دارد

 شبکه سی‌ان‌ان به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که روسیه بر روی دستیابی به پیروزی در شرق اوکراین در آغاز ماه مه آینده متمرکز شده است.
طبق گزارش سی ان ان اطلاعات حاکی از آن است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه قصد دارد در نهم مه آینده در اوکراین اعلام پیروزی کند.
مقامات آمریکایی گفتند پوتین تحت فشار است تا ثابت کند می‌تواند به پیروزی دست یابد و شرق اوکراین جایی است که او احتمالاً می‌تواند به سرعت این کار را انجام دهد.
به گفته یک مقام آمریکایی، ارزیابی اطلاعات آمریکا حاکی از آن است که پوتین بر ۹ مه، به عنوان «روز پیروزی» روسیه تمرکز کرده است.
۹ مه یک روز تعطیل و برجسته در تقویم روسیه است؛ روزی که این کشور تسلیم شدن نازی‌ها در جنگ جهانی دوم را با رژه نظامی در میدان سرخ در مقابل کرملین جشن می‌گیرد.
طبق ادعای مقامات پوتین دنبال آن است در این روز نشان دهد که قادر است پیروزی در جنگ را جشن بگیرد اما برخی مقامات دیگر می‌گویند که حتی اگر جشن روسیه برگزار شود، پیروزی واقعی ممکن است دور باشد.
یک مقام نظامی اروپایی گفت: پوتین بدون توجه به وضعیت جنگ یا مذاکرات صلح، رژه پیروزی را در ۹ مه برگزار می کند.
با این حال، مقامات آمریکایی و اروپایی می‌گویند که هر ضرب الاجل لفاظی که مسکو ممکن است تعیین کند، واقعیت را تغییر نمی دهد، زیرا به نظر می رسد روسیه در حال آماده شدن برای سرریز احتمالی درگیری در اوکراین است.
یک دیپلمات اروپایی نیز گفت، در حالی که کرملین خوش‌بینانه صحبت می‌کند، پوتین در حال آماده شدن برای “یک جنگ طولانی به سبک چچن است، زیرا تا حدی او جایی برای رفتن ندارد.”
مقامات دلایل متعددی را پشت بازه زمانی ماه آینده می بینند و معتقدند با پایان یافتن یخبندان زمستانی، مانور یگان های زمینی سنگین روسیه دشوار خواهد بود و این بدان معناست که طبق اطلاعات آمریکا، لازم است این نیروها هر چه زودتر به جایی که هستند برسند.
مقامات اوکراینی نیز به طور علنی به این تاریخ اشاره کرده اند. الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت اوکراین، روز پنجشنبه گفت: “پوتین قبل از ۹ مه، هدف خود را نشان دادن پیروزی در این جنگ تعیین کرد.”
آرسنی یاتسنیوک، نخست‌وزیر سابق اوکراین روز جمعه به سی‌ان‌ان گفت که اوکراینی‌ها معتقدند در حالی که پوتین تلاش می‌کند تا ضرب‌الاجل تعیین شده را رعایت کند، با ماه بسیار پیچیده و دشواری روبرو هستند.

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا