سمنان

احیا 65 واحد صنعتی راکد استان سمنان در دولت سیزدهم / راه اندازی 274 طرح سرمایه گذاری نیمه تمام

احیا 65 واحد صنعتی راکد استان سمنان در دولت سیزدهم / راه اندازی 274 طرح سرمایه گذاری نیمه تمام

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ، علی تشنه دل با اعلام این خبر ، افزود: طی یکسال گذشته و از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم ، 65 واحد تولیدی که به دلایل مختلف تعطیل و از چرخه تولید حذف شده بودند، احیا و به عرصه تولید و اشتغال بازگشتند.

وی با اشاره به سیاست های اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان در تحقق شعار سال و بهبود فضای کسب و کار تصریح کرد: اولویت های اصلی اداره کل بر محورهای تاکید بر ساخت داخل و پشتیبانی و مانع زدایی در واحدهای تولیدی استان بمنظور تحقق رونق و جهش تولید ، اجرای طرح های نیمه تمام ، افزایش صادرات و مدیریت واردات و تنظیم بازار است که باید بر اجرای هر چه مطلوب تر این سیاست ها هم فکری و همکاری از سوی سایر دستگاه های اجرایی واقتصادی استان صورت پذیرد.

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: راه اندازی طرح های مهم و نیمه تمام یکی دیگر از اولویت های کاری این اداره کل می باشد و با توجه به تاکیدات ریاست محترم جمهوری در راه اندازی طرح های نیمه تمام ، در این راستا ، طی یکسال گذشته ، 274 طرح سرمایه گذاری نیمه تمام با سرمایه گذاری بالغ بر 40 هزار میلیارد ریال در استان راه اندازی و به چرخه تولید استان اضافه شدند و زمینه اشتغال 4300 نفر را فراهم نموده اند.

علی تشنه دل ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات مهمی که در این مدت توسط اداره کل صمت پیگیری شده است بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و رفع موانع پیش روی تولید بوده است که در اینخصوص طی این مدت با برگزاری 78 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ، پرونده 242 واحد تولیدی مشکل دار مورد بررسی و در جهت رفع موانع موجود تصمیماتی اتخاذ شده است.

وی اضافه کرد. کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با استفاده از ظرفیت مرکز فوریت های رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری در استان و همکاری دستگاه های عضو کارگروه و مدیریت استاندار جهادی و میدانی استان مهندس هاشمی با برگزاری جلسات مستمر در راستای پیشگیری از تعطیلی فعالیت بنگاه های تولیدی و یا توقف روند تکمیل طرح های سرمایه گذاری اقدام می نماید.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا