سمنان

احیای پایانه مسافربری شهید شاهچراغی دامغان

احیای پایانه مسافربری شهید شاهچراغی دامغان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،وی افزود: از ابتدای هفته جاری اتوبوس های عبوری و برون شهری تنها مجاز به توقف در پایانه مسافربری شهید شاهچراغی هستند و در صورت توقف در سایر نقاط شهری با برخورد قانونی مواجه خواهند شد.

در راستای بررسی خدمات سفر شهرستان دامغان، کمیته حمل و نقل شهرستان دامغان روز شنبه با حضور فدایی باشی معاون عمرانی فرمانداری دامغان ، ساغری رییس پلیس راهور شهرستان دامغان ، ابوطالبی رئیس اداره راهداری حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دامغان ، یعقوبی رئیس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر شهرستان و دیگر دستگاههای ذیربط شهرستان در محل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دامغان تشکیل جلسه داد.

در حاشیه این جلسه ابوطالبی رئیس اداره راهداری حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دامغان اظهار داشت: پایانه مسافربری دامغان از شرایط بسیار خوبی برخودار است و این اداره در نظر دارد با برنامه ریزی و همکاری مدیران شهری و کلیه دست اندر کاران بخش حمل و نقل مسافر روند خدمات دهی به شهروندان، به ویژه متقاضیان سفر را تسهیل نموده و موجبات رونق بخش حمل و نقل برون شهری را فراهم آورد.

وی توضیح داد: پایانه مسافربری شهید شاهچراغی دارای دفاتر مسافربری، ایستگاه اتوبوس، دفتر نظارت، سالن انتظار، ایستگاه تاکسی درون شهری، نمازخانه، سرویس بهداشتی و بوفه است و قطعا با رونق این پایانه مسافربری، حرکت منظم و برنامه ریزی شده اتوبوس های مسافربری در مسیرهای مختلف نهادینه خواهد شد.

رئیس اداره راهداری حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دامغان با تصریح اینکه توسعه بهره وری در این پایانه مسافربری گامی مهم برای رونق سفر به دامغان به خصوص برای خانواده ها است گفت: ضمن تشکر از همراهی و همکاری بسیار خوب تشکل های صنفی و شرکت های حمل و نقل مسافر باید اذعان داشت شرکتها مسافربری و به ویژه رانندگان این بخش نقش بسیار مهمی را به عهده دارند و می‌بایست همچون گذشته با ارائه خدمات برتر، اطمینان و اعتماد خانواده‌ها و شهروندان به استفاده از وسایل نقلیه عمومی را بیش از پیش افزایش یافته و برای آنان آسایش بیشتری را فراهم آورند.

ابوطالبی همچنین از طرح آزمایشی مدیریت اتوبوس های عبوری خبر داد و گفت: از ابتدای هفته جاری با همکاری و همراهی تشکل های صنفی و نظارت پلیس محترم راهور اتوبوس های عبوری و برون شهری تنها مجاز به توقف در پایانه مسافربری شهید شاهچراغی هستند و در صورت توقف در سایر نقاط شهری با برخورد قانونی مواجه خواهند شد.

وی تاکید داشت: به منظور ارائه خدمات به شهروندان محترم، با همکاری شهرداری دامغان سرویس رایگان درون شهری از مبدأ میدان امام حسین(ع) تا پایانه شهید شاهچراغی برقرار شده که اجرای آن به یقین ساماندهی وضعیت اتوبوس ها و در نهایت افزایش رضایتمندی مسافران و شهروندان را به دنبال دارد.

رئیس اداره راهداری حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دامغان در پایان با آرزوی سفری ایمن برای هموطنان افزود: پایانه مسافربری که با عنوان ترمینال مسافربری هم شناخته می شود فضایی بسیار مناسب برای سوار و پیاده کردن مسافران اتوبوس های شهری و بین شهری است و می تواند در گسترس نظم شهری نیز موثر باشد.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا