سمنان

احداث سه هزار نیروگاه خورشیدی دراستان سمنان

احداث سه هزار نیروگاه خورشیدی دراستان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در حاشیه این جلسه بیان کرد: با حضور نمایندگان سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی “ساتبا” و نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، دفتر امور روستایی و شورای استانداری و بسیج سازندگی، این نشست برگزار تا هماهنگی های لازم در زمینه احداث سه هزار سامانه خورشیدی برای سال ۱۴۰۱ در سطح استان سمنان به عمل آید.

سید محمد حسینی نژاد اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح، شناسایی و معرفی مددجویان توسط چهار نهاد شامل؛ دفتر امور روستایی و شورای استانداری، بسیج سازندگی، سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان انجام می شود.

وی با اشاره به این که محرومیت زدایی با کسب درآمد پایدار در جهت ایجاد اشتغال و توانمندسازی اقشار کم برخوردار با حفظ کرامت خانواده، از مزیت های عمده اجرای این طرح است گفت: توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و کمک به افزایش ظرفیت شبکه برق کشور، کمک به پیک سائی برق در ماه های گرم سال، حفظ محیط زیست و کاهش گازهای گلخانه ای از طریق توسعه انرژی های سبز، حمایت از ساخت داخلی و ایجاد اشتغال صنعت ساخت تجهیزات داخل حوزه تجدیدپذیرها، ارتقای امنیت انرژی و پدافند غیرعامل و کمک به مشاغل آسیب دیده ناشی از خشکسالی، به عنوان مزایای این طرح محسوب می شود.

وی با بیان این که برنامه ریزی جهت احداث نیروگاه های انشعابی با همکاری شرکت توزیع برق استان سمنان جمعاً به میزان دوهزار و ۵۰۰ کیلووات در سال جاری در دست اقدام است افزود: تعداد نیروگاه های انشعابی استان سمنان ۶۰ نیروگاه با ظرفیت ۷۸۶ کیلووات است.

حسینی نژاد تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد نهادهای حمایتی مورد اشاره، نسبت به تهیه لیست افراد حائز شرایط اقدام و برای انجام مراحل بعدی به شرکت توزیع برق استان سمنان معرفی نمایند.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا