سمنان

اجرای طرح نظارت بر نوشت افزار ها و بازگشایی مدارس در سمنان

اجرای طرح نظارت بر نوشت افزار ها و بازگشایی مدارس در سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ، مهدی یحیایی با اعلام این خبر گفت: در آستانه شروع سال تحصیلی و افزایش تقاضا برای خرید لوازم التحریر و ملزومات اداری و پوشاک ، طرح نظارتی نوشت افزار در استان از تاریخ در سراسر استان اجرا خواهدشد.

وی اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح ، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سو استفاده های احتمالی عرضه کنندگان نوشت افزار و لوازم التحریر و پوشاک با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت ها و بروز تخلفات احتمالی می باشد.

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی ادارات صنعت ، معدن و تجارت و اتاق های اصناف شهرستانها در این مدت بر بازار نظارت و گروه های کالایی پرمصرف ، مراکز عمده و خرده فروشی لوازم التحریر ، کیف و کفش و پوشاک را بطور ویژه مورد پایش قرار خواهند داد.

وی اضافه کرد : در این طرح بازرسان با سرکشی از مدارس دولتی و غیر دولتی نسبت به رصد و پایش عملکرد مدارس درخصوص دریافت شهریه تحصیلی و سایر هزینه ها از قبیل لباس فرم ، سرویس ایاب و ذهاب و غیره اقدام و در صورت مشاهده تخلفات احتمالی با جدیت برابر قانون برخورد خواهند کرد.

مهدی یحیایی تصریح کرد: تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخنامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، کم فروشی ، عدم نصب قیمت و عدم صدور صورتحساب و غیره را به شماره ۱۲۴ سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا