اجتماعی

آمریکا با بیش از ۷۰ میلیون مبتلای کرونایی باز هم رکورد زد

آمریکا با بیش از ۷۰ میلیون مبتلای کرونایی باز هم رکورد زد

بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۷۰.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۸۸۳ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۸.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۳.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین برزیل با بیش از ۶۲۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند هم با بیش از ۴۸۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
 

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۷۰,۵۴۴,۸۶۲ ۸۸۳,۹۰۳
۲ هند ۳۸,۵۶۶,۰۲۷ ۴۸۸,۴۲۲
۳ برزیل ۲۳,۵۸۸,۹۲۱ ۶۲۲,۲۵۱
۴ انگلیس ۱۵,۶۱۳,۲۸۳ ۱۵۳,۲۰۲
۵ فرانسه ۱۵,۶۰۰,۶۴۷ ۱۲۸,۱۱۴
۶ روسیه ۱۰,۹۳۸,۲۶۱ ۳۲۴,۰۶۰
۷ ترکیه ۱۰,۷۳۶,۲۱۵ ۸۵,۴۱۹
۸ ایتالیا ۹,۴۱۸,۲۵۶ ۱۴۲,۵۹۰
۹ اسپانیا ۸,۸۳۴,۳۶۳ ۹۱,۵۹۹
۱۰ آلمان ۸,۳۹۷,۳۲۸ ۱۱۷,۰۴۴

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۲۴ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی بیش از ۱۵.۶ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۳۶ هزار و ۵۶۷ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۱۵۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۰ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، اوکراین، هلند، آفریقای جنوبی و فیلیپین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

۲۳۵۲۳۵

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا