اخبار ورزشی

آقای اسکوچیچ این رفتارها نشانه اقتدار نیست!

آقای اسکوچیچ این رفتارها نشانه اقتدار نیست!

صبح امروز دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی در تصمیمی عجیب ۵ بازیکن استقلال را به دلیل عدم حضور در اردوی تیم ملی خط زد و اجازه نداد وارد اردو شوند. این تصمیم اسکوچیچ در شرایطی گرفته شده که این ۵ استقلالی دیروز در قالب تیم باشگاهی به مصاف نفت مسجدسلیمان رفتند و هیچ گناهی در این قضیه نداشتند و حرکت سرمربی تیم ملی بسیار غیرمنطقی بوده است.
نکته جالب این است که هنوز چند لژیونر تیم ملی وارد اردو نشده‌اند و مثلا مهدی طارمی تازه امروز وارد اردو شد اما اسکوچیچ انتظار داشته استقلالی‌ها ۲ ساعت مانده به بازی تیم باشگاهی خود در اردوی تیم ملی حاضر شوند. حتی تصمیم برگزاری بازی هم با سازمان لیگ بوده و آن‌ها در فیفادی بازی گذاشتند اما مسئله این است که تیم ملی در حال حاضر نه مسابقه‌ای دارد و نه برنامه خاصی و این حرکت اسکوچیچ تنها برای قدرت‌نمایی است. او روی حواشی محمدحسین کنعانی‌زادگان چشم‌هایش را می‌بندد و حتی با وجود حکم کمیته استیناف او را دعوت می‌کند اما مثلا مهدی طارمی را به خاطر یک توییت خط می‌زند و بازیکنان استقلال را به دلیل بازی برای تیم باشگاهی خط می‌زند.
سرمربی تیم ملی در این چند وقت خیلی تلاش کرده اقتدار خودش را نشان بدهد اما تصمیمات متناقض او باعث انتقادات فراوانی شده است. او باید بداند با این مدل رفتارها هرگز نمی‌تواند احترام تیم‌های باشگاهی را به دست آورد. اگر تیم ملی در روزهای نزدیک بازی یا برنامه خاصی داشت حق با اسکوچیچ بود اما اردوی تیم ملی هنوز تکمیل نشده و تصمیم اسکوچیچ اصلا جنبه فنی ندارد. حتی اگر باشگاه استقلال در این ماجرا مقصر باشد هیچ گناهی متوجه این بازیکنان نیست چرا که آن‌ها براساس قرارداد موظف به حضور در تیم باشگاهی بودند و سرمربی تیم ملی اگر می‌خواسته از دیروز آن‌ها را در اختیار داشته باشد قبلا با سازمان لیگ در این خصوص هماهنگ می‌کرد.
البته در کل غیبت یک‌روزه این نفرات هیچ اهمیتی ندارد و حتی عزیزبک آمانوف هم پس از بازی دیشب به اردوی تیم ملی ازبکستان دعوت شد. سرمربی تیم ملی اگر خیلی مقتدر است باید این اقتدار را در جاهای دیگر نشان دهد تا تیم ملی در آستانه شروع فیفادی بدون بازی نباشد. او در تمام این مدت به جز یک استوری هرگز نسبت به وضعیت نابه‌سامان تیم ملی واکنش نشان نداده و شاید بهتر است در این مسائل جدیت خود را ثابت کند!

۲۵۸ ۲۵۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا