سیاسی

آقایان دولتی های امروز! شما همانهایی هستید که در دولت قبل می گفتید اگر ما بیاییم همه چیز درست می شود؛ پس کو؟

آقایان دولتی های امروز! شما همانهایی هستید که در دولت قبل می گفتید اگر ما بیاییم همه چیز درست می شود؛ پس کو؟

افرادی که امروز در قدرت قرار دارند، همان افرادی هستند که در زمان دولت قبل در مقام منتقد نشسته بودند و دولت قبلی را به بی‏‌عملی و انفعال متهم می‏‌کردند. دولتمردان کنونی در آن زمان اعلام می‏‌کردند که اگر قدرت در دست افرادی باشد که به تئوری‏‌های دولت‌های یازدهم و دوازدهم یعنی تئوری اقتصاد آزاد باور نداشته باشند و اقتصادی درون‌گرا در دستور کار قرار گیرد، هم تورم کنترل خواهد شد، هم به‌واسطه توجه به تولیدات داخلی رشد اقتصادی ایجاد خواهد شد.
اما امروز شاهد هستیم که همان منتقدان در دولت قرار گرفته‏‌اند و یکی از منتقدان دولت قبل اکنون سکان اقتصاد کشور را در دست گرفته است اما شرایط اقتصادی نه تنها بهبود نیافته است بلکه آنگونه که هویداست، شرایط سخت‌‏‌تر هم شده است؛ قیمت سکه، ارز، وضعیت بازار سهام همه و همه نشان می‌دهد که وضعیت اقتصادی کشور چگونه است.
از سوی دیگر همان منتقدان و مخالفان برجام که صراحتا اعلام می‏‌کردند که برجام هیچ دستاوردی برای کشور نداشته است و حتی برجام اقتصاد کشور را قفل کرده است. اکنون در دستگاه سیاست خارجه کشور سکان و هدایت به‌سمت احیای برجام و مذاکره رفته‌اند.
حال اینکه این افراد همان منتقدان دولت قبلی بودند که بارها اعلام کردند که در صورتی‌که کلید حل مشکلات در دستان آنها قرار گیرد، خواهند توانست مسائل را حل کنند.
البته برای عبور از شرایط کنونی راه‌حل‏‌هایی وجود دارد واقعیت آن است تا زمانی‌که اختلاف نگاه وجود داشته باشد و تا زمانی‌که فاصله به‌وجود آمده ترمیم نشود نمی‏‌توان امید داشت که شرایط بهبود یابد. دشمنان کشور و ملت ایران هم به‌خوبی این را می‏‌دانند و دقیقا زمانی‌که بالاترین حد مشارکت سیاسی در داخل هویدا شد برجام به نتیجه رسید. از این منظر باید در ابتدا در داخل برای حل مشکلات گام برداشت شاید آشتی ملی در این روزها اهمیت داشته باشد.

23302

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا