سمنان

آغاز رزمایش استانی جهادگران فاطمی در شاهرود/رفع موانع تولید ۸۰ واحد در کلینیک صنعت یار بسیج

آغاز رزمایش استانی جهادگران فاطمی در شاهرود/رفع موانع تولید ۸۰ واحد در کلینیک صنعت یار بسیج

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان سرهنگ پاسدار محمد خوشقدم در نشست خبری به مناسبت برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی، با بیان اینکه بعد از ادغام جهادسازندگی با وزارت کشاورزی در سال ۱۳۷۸ و کمرنگ شدن فعالیت‌های محرومیت زدایی و جهادی، مقام معظم رهبری در ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۹ فرمان تاسیس بسیج سازندگی در نیروی مقاومت بسیج را صادر کردند.
او با اشاره به اینکه به مناسبت ۱۷ اردیبهشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی رزمایش جهادگران فاطمی در سراسر کشور و به تبع آن در استان سمنان برگزار می‌شود افزود: این رزمایش با اجرای صبحگاه سراسری جهادگران استان به میزبانی شاهرود در محوطه حرم شهدای گمنام اجرا خواهد شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود با اشاره به سازماندهی ۲۷۰ گروه جهادی در سطح شهرستان و فعال بودن ۲۰۰ گروه در این راستا و حضور ۱۵۰ گروه در رزمایش استانی، گفت: در آغاز این رزمایش که با حضور نماینده، ولی فقیه و استاندار سمنان و فرمانده سپاه استان و مدیران کل برگزار می‌شود، بعد از صبحگاه سراسری، افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با بیش از ۳۰ غرفه با حضور گروه‌های فعال جهادی را داریم و دیدار با خانواده شهدای روحانی و تجلیل از جهادگران و حامیان جهادگران و رونمایی از نرم افزار فروش محصولات خانگی به همت بسیج سازندگی شهرستان با حضور مسؤولان استان انجام می‌شود.
خوشقدم با اشاره به اجرای فعالیت‌های جهادی در رزمایش جهادگران فاطمی به مدت ۱۰ توسط اقشار ۲۱ گانه بسیج در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، سازندگی، بهداشتی و درمانی، خدمت رسانی و محرومیت زدایی، گفت: به عنوان نمونه بسیج اصناف و بازاریان با اداره صمت در راستای نظارت بر بازار با حضور ۲۰ گروه جهادی اصناف کمک می‌کنند و بسیج جامعه پزشکی کلینیک سیار دندانپزشکی را در سطح روستاها و استمرار طرح شهید سلیمانی در قالب واکسیناسیون و تست کرونا را اجرا خواهند کرد.
او به سم پاشی و ضدعفونی آغل دام‌های شهرستان توسط گروه‌های جهادی بسیج مهندسین کشاورزی و دامپزشکی اشاره کرد و افزود: اهدا جهیزیه و بسته‌های معیشتی از دیگر فعالیت‌های اجرایی در این رزمایش کشوری خواهد بود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود به برگزاری جنگ شاد همراه با اجرای مسابقات فرهنگی و ورزشی در مدارس با حضور هنرمندان کشوری و برپایی میز خدمت در روستای حسین آباد بسطام اشاره کرد و گفت: اجرای طرح‌های آب‌رسانی در سطح شهرستان و محرومیت زدایی اولویت فعالیت‌های بسیج خواهد بود.
خوشقدم به کمک در ساخت منازل محرومین در حاشیه شهر اشاره کرد و گفت: در ایام عید نوروز نیز رزمایش بهار خدمت در سطح شهرستان انجام شد که به عنوان نمونه ۱۷ هزار پرس غذا در بیارجمند تهیه و توزیع و ۱۰ ایستگاه صلواتی در شهرستان برپا و ویزیت رایگان و ساخت و ساز و بسته معیشتی انجام پذیرفت.
او به کمک ۱۲۰ میلیون تومانی مردم شهرستان به شیعیان مظلوم یمن در ایام ماه مبارک رمضان و تهیه و توزیع ۱۴۰ سری جهیزیه در یکسال گذشته اشاره کرد و افزود: بسیج و سپاه در تنظیم بازار در قالب قرارگاه ۱۷ ربیع هم به دولت فعلی و دولت گذشته کمک کرده و بسیج اصناف و اطلاعات سپاه در احتکار و مواد دیگر ما در کنار دولت بوده و هستند.
خوشقدم به کلینیک تخصصی صنعت یار بسیج مهندسین صنعت و معدن اشاره کرد و گفت: ۸۰ واحد تولیدی و صنعتی در این کلینیک مورد بررسی و مشکلات آن‌ها از مسؤولین و دستگاه‌های مربوطه پیگیری و در راستای رفع موانع تولید تلاش شده است.
فرمانده سپاه شاهرود به فعالیت قرارگاه نبی اکرم (ص) در سطح محله‌ها با محوریت مساجد در راستای خدمت رسانی به مردم محلات اشاره و بر تداوم این خدمت رسانی‌ها تاکید کرد.
خاطر نشان می‌شود رزمایش کشور جهادگران فاطمی در روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه همزمان با سالروز تشکیل سازمان بسیج سازندگی، در استان سمنان به میزبانی شهرستان شاهرود با حضور نماینده، ولی فقیه در استان، استاندار، فرمانده سپاه استان و مدیران کل در حرم شهدای گمنام واقع در ارتفاعات شهر شاهرود با حضور بیش از ۱۵۰ گروه جهادی به مدت ۱۰ روز شروع به فعالیت خواهد کرد.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا