سمنان

آغاز دور جدید شناسایی و آنالیز نقاط پرتصادف محورهای مواصلاتی استان سمنان

آغاز دور جدید شناسایی و آنالیز نقاط پرتصادف محورهای مواصلاتی استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،وی گفت: اگر بخواهیم همه نقاط پرحادثه‌ و آمارهای مربوط به هزینه مورد نیاز برای اصلاح آن‌ها را در نظر بگیریم هرنقطه پرحادثه‌ به صورت متوسط بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وحید صداقت سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان اظهار داشت: اثر ایمنی خودروها در کاهش تلفات و جان باختگان بر کسی پوشیده نیست و بارها پلیس راهور بر این مهم تاکید داشته و با مستندات کامل اعلام شده که تا چه حد ایمنی خودرو در میزان کشته شدن مردم در تصادفات موثر است.

وی در ادامه اصلاح نقاط پرحادثه را از عوامل موثر در کاهش وقوع تصادفات ترافیکی خواند و افزود: البته نقاط پرحادثه یک تعریف استانداردی دارد و ما بر این اساس دور جدید شناسایی و آنالیز نقاط پرتصادف محورهای مواصلاتی استان را با همکاری پلیس راه آغاز نموده و امیدواریم بتوانیم با اصلاح و حذف این نقاط در روند روز افزون تصادفات و واژگونی تاثیر معکوسی داشته باشیم.

صداقت با بیان اینکه ایمن‌سازی نقاط پرحادثه‌ تاثیر بسزایی در کاهش تصادفات جاده‌ای دارد، گفت: با توجه به بررسی محورهای مواصلاتی استان و بر اساس دستورالعمل جدید پیش‌بینی می‌کنیم که با پایان انجام محاسبات، حداکثر به ۲۵ نقطه حادثه خیز برسیم و در صددیم این کار را بر اساس آمار تصادفات به صورت دوره سه ساله تکرار نماییم زیرا روش استانداردی که در دنیا انجام می شود، برهمین مبناست.

وی اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته اصلاح و ایمن سازی نقاط پرحادثه‌ که اکثراً از تقاطع‌ها و تداخلات ترافیکی و نواقص هندسی است، اعتباری کلان نیاز دارد و اگر بخواهیم همه نقاط پرحادثه‌ و آمارهای مربوط به هزینه مورد نیاز برای اصلاح آن‌ها را در نظر بگیریم هرنقطه پرحادثه‌ به صورت متوسط بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان یادآور شد: دستورالعمل جدید برای شناسایی و محاسبه دقیق نقاط پرحادثه‌ به بهترین نحو تدوین شده و اجرای آن منجر به کاهش تصادفات جاده ای به صورت محسوس خواهد شد اما انتظارمان از همه مسئولان این است که به این دستورالعمل که حاصل کار کارشناسی و بر مبنای استانداردهای دقیق جهانی است، احترام بگذارند و با هم افزایی خود ما را در این موضوع همراهی نمایند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا