سمنان

آغاز برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در استان سمنان

آغاز برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان؛ محمد شاه حسینی در سالن شهید فهمیده آموزش و پرورش شهرستان آرادان با اشاره به موضوع اوقات فراغت و ضرورت غنی سازی آن برای دانش آموزان به ویژه در فصل تابستان و تعطیلی مدارس، گفت: اگر کوتاهی در برنامه ریزی اوقات فراغت فرزندانمان صورت بگیرد انحرافاتی به وجود می‌آید که در آینده آسیب های اجتماعی فراوانی را به دنبال خواهد داشت.

سرپرست آموزش و پرورش استان با بیان حدیثی از امام صادق (ع) که فرموده اند: اگر انسانی مسؤول نباشد و از روی خوشی و بیکاری به کارهایی دست بزند در حقیقت باعث ضرر خود و اطرافیانش می شود، اظهار کرد: فرهنگ و مسائل فرهنگی زیربنای تمام حوزه های سیاسی، اجتماعی، اخلاقی است و ضرورت دارد به صورت جدی و هدفمند مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

وی همچنین افزود: شعار «هر دانش آموز یک مهارت» که برای برنامه های اوقات فراغت تابستان ۱۴۰۱ انتخاب شده برگرفته از شعارسال مقام معظم رهبری «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» است و تمام فعالیت ها و برنامه هایی که برای اوقات فراغت دانش آموزان تدوین شده در چارچوب یکی از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می باشد. برنامه های دارالقرآن ها براساس ساحت اخلاقی، فعالیت های علمی مدارس و کانون ها براساس ساحت علمی و…

گفتنی است: ۲۴۵ پیاگاه اوقات فراغت آموزش و پرورش با ۲۷ برنامه برای بیش از ۴۰ هزار دانش آموز استان در حال فعالیت می باشد.

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا