سمنان

آزمایشگاه هوش مصنوعی در سمنان ایجاد می‌شود

آزمایشگاه هوش مصنوعی در سمنان ایجاد می‌شود

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان سیدحسین شاهچراغ  در نشست خبری با اصحاب رسانه استان سمنان با اشاره به محدودیت های شیوع ویروس کرونا در زمینه آموزش های مهارتی بیان کرد: تغییر نحوه آموزش از حضوری به مجازی فرصت شرکت در برخی از دوره های آموزشی را برای علاقمندان و دانشجویان فراهم کرد و با دریافت مجوز از ستاد کرونا استان کلاس های حضوری تعدادی از رشته ها با ۵۰ درصد ظرفیت کارگاهی برگزارشد.

وی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون یک میلیون و ۷۸۶ هزار و ۹۷۵ نفرساعت و  ۱۶ هزار و ۳۷ نفردوره آموزش های مهارتی را در استان سمنان فراگرفتند که از این تعداد چهارهزار و ۵۷۴ نفر خانم و ۱۱ هزار و ۴۶۳ آقا بودند.

شاهچراغ ادامه داد: ۲۲ درصد دانش آموختگان در کشور و ۴۵ دانش آموختگان استان سمنان بیکار هستند و با همکاری دانشگاه سمنان و دیگر دانشگاه های استان یکهزار و ۱۱۵ نفر از دانشجویان آموزش های مهارت به صورت مجازی دریافت کردند.

وی اضافه کرد: هدف کنونی بر گسترش مهارت آموزی در جامعه با تمرکز بر دانشجویان و مردم است همچنین طرح آموزش شاغلان با هدف حفظ کسب و کار موجود و مهارت آموزی، حفظ اشتغال را به همراه دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان تصریح کرد: با هدف گسترش مهارت آموزی از ابتدای سال تا کنون ۳۰ مرکز جوارکارگاهی در صنایع استان سمنان ایجاد شد و شمار این مراکز جوارکارگاهی به ۳۸ مرکز در استان سمنان رسید.

شاهچراغ در خصوص گروه های هدف آموزش اظهارکرد: خانواده های آسیب دیده از اعتیاد، خانواده ها و افراد دارای معلولیت، دانش آموختگان و شاغلان، زنان خانه دار، زنان سرپرست خانوار، زندانیان، عشایر، سربازان و معتادان بهبودیافته با حضور در مراکز آموزشی یا حضور مربیان به مهارت آموزی می پردازند همچنین مهارت آموزی معتادان متجاهر در راستای احیای این افراد و بازگشت به خانواده و جامعه در دستور کار است.

وی مشارکت بخش خصوصی در احیای معتادان متجاهر را ضروری برشمرد و افزود:آموزش معتادان در مراکز ماده ۱۶با جذب مشارکت بخش خصوصی و با هدف حمایت های پس از آموزش شکل می گیرد.

شاهچراغ تصریح کرد: ۴۷ درصد آموزش ها از ابتدای سال تاکنون تقاضامحور و هدفمند، ۲۷ درصد دولتی، ۸ درصد مشارکتی نوع اول همراه با صدور گواهینامه و ۱۸ درصد مشارکتی نوع دوم است همچنین ۲ مرکز مدیریت و مهارت آموزی دانشگاهی فعال شد.

وی، شیوع ویروس کرونا را فرصت مناسب ارتقای مهارت مربیان دانست و اضافه کرد: در این مدت ۱۲ استاندارد شغل و شایستگی توسط مربیان طراحی و مورد تایید سامانه مهارت آموزی کشور قرارگرفت و تالیف پنج کتاب آموزشی و برگزاری ۱۰ دوره افزایش مهارت مربیان در کشور توسط مربیان استان سمنان انجام شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان یادآورشد: رهگیری اشتغال از کارجویان با اشتغال ۵۸ درصدی همراه بود همچنین مسابقه طراحی فرش خودرنگ مهدیشهر، مسابقه آزاد شیرینی سنتی دامغانی و مسابقه طراحی قطعات خودرو تا پایان ۱۴۰۰ برگزار می شود.

شاهچراغ، مسابقات ملی و جهانی مهارت آموزی را در توسعه مهارت آموزی جامعه موثر برشمرد و تصریح کرد: نبود حمایت از مهارت آموزانی که در مسابقات ملی و جهانی صاحب مقام شدند مهاجرت این افراد را درپی دارد و امسال در مسابقات ملی مهارت شرکت کنندگان استان سمنان مدال نقره در رشته سازه های چوبی، مدال برنز در رشته فناوری مد و خیاطی و دیپلم افتخار رشته آشپزی را کسب کردند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان افزود: ۱۰ پروانه تاسیس آموزشگاه آزاد مهارت آموزی و ۴۹ موافقت نامه امسال صادر شد.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا