هرمزگان

آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی در هرمزگان اعلام شد

آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی در هرمزگان اعلام شد

به گزارش recive، «رضا آخوند زاده»، مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان با تشریح دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، گفت: سازمان امور مالیاتی کشور با توجه به شرایط سخت کرونایی حاکم بر مشاغل در سال ۱۴۰۰ و به منظور تکریم مودیان و تسهیل وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در کل کشور، میزان مالیات عملکرد سال ۱۴۰۰ برخی از صاحبان مشاغل را با شرایطی به صورت مقطوع تعیین نموده است.

وی افزود: مودیانی که میزان فروش آن‌ها بر اساس اطلاعات استخراج شده از پایگاه اطلاعات سازمان مالیاتی بیش از ۴۸ میلیارد ریال باشد، نمی توانند از این تسهیلات استفاده نمایند و باید نسبت به ارائه اظهارنامه اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان تصریح کرد: سقف فروش کالا و خدمات افراد مشمول این تبصره به ۱۰۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم، یعنی ۴۸ میلیارد ریال افزایش یافته است و کلیه افرادی که میزان فروش آنها در سال ۱۴۰۰ از این مبلغ کمتر باشد، می توانند از تسهیلات این ماده استفاده کنند.

آخوندزاده، در ادامه با اشاره به مزایای تبصره ماده ۱۰۰، هدف از اجرای آن را تکریم ارباب رجوع عنوان کرد و گفت: هدف از انجام این دستورالعمل جلب رضایت مودیان و تکریم ارباب رجوع و تسهیل در پرداخت مالیات می‌باشد.

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان، با تأکید بر اینکه «ثبت نام در نظام مالیاتی پیش نیاز ارائه اظهارنامه مالیاتی است»، افزود: صاحبان مشاغل برای بهره مندی از تسهیلات و معافیت های قانونی اظهارنامه و تبصره ماده ۱۰۰، تا پایان خردادماه فرصت دارند با مراجعه به سایت my.tax.gov.ir نسبت به تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ خود اقدام کرده تا مشمول جریمه نشوند.

گفتنی است؛ اظهارنامه مالیاتی، نوعی کارنامه مالی است که توسط افراد حقوقی و حقیقی {که جزء صاحبان مشاغل هستند} تنظیم می شود. این اظهارنامه‌ها باید توسط خود اشخاص در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور تنظیم و ارسال شود تا سازمان امور مالیاتی کشور بتواند بر اساس اظهارنامه‌های تنظیم شده، مالیات مشاغل را وضع کند. تنظیم و تسلیم اظهارنامه مالیاتی باید در زمان مشخصی انجام شود. به همین دلیل، تمامی مودیان مالیاتی باید از زمان تنظیم و مهلت اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و حقیقی مطلع باشند تا در زمان تعیین شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور، اظهارنامه مالیاتی خود را در سامانه سازمان امور مالیاتی، ثبت کنند. با توجه به اینکه زمان تسلیم و مهلت اظهارنامه مالیاتی ۱۴۰۱ در افراد حقیقی و حقوقی متفاوت است.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا